שוטרים ביזו עצור משועפאט והטביעו בזדון מגן דוד על פניו? המשטרה עם הסבר אחר לגמרי

במשטרה מתקוממים נגד הפרסומים כי שוטרים ביזו לכאורה עצור משועפאט והטביעו על פניו מגן דוד. האם מדובר פשוט בשרוך הנעל של אחד מהשוטרים, שבמסגרת עימות פיזי עם העצור גרם לפציעה שנדמית להיראות כמגן דוד?
צילומים: דוברות המשטרה

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

מה גרם לפציעה דמויית מגן דוד על פניו של עצור תושב שועפאט חשוד בסחר בסמים?
לטענת סנגורו הוא הותקף באלימות קשה ומבזה על ידי השוטרים, שלכאורה הטביעו על פניו מגן דוד.

אלא שלמשטרת ישראל יש הסבר אחר לגמרי לפציעה שנדמית להיראות כמגן דוד. בהבהרה שהוציאה המשטרה היום, שבת בצהריים, נראים שרוכי הנעל המשטרתית ככאלה שבהחלט יכולים לגרום לכאורה לסימן חבלה דמוי מגן דוד. בהינתן שעימות פיזי התפתח בין העצור לשוטרים, ייתכן לכאורה כי ההסבר לסוג הזה של פציעתו, אכן הגיוני.

מנגד, עדיין אין הסבר לשאלה כיצד מצלמות גופם של 16 שוטרים שנכחו במעצרו של החשוד בשועפאט, לא פעלו, כולן, וכך האירוע לא תועד.

צילום: דוברות המשטרה

 

צילום: דוברות המשטרה

בהבהרת המשטרה היום, שבת, נמסר כי “בהמשך לפרסומים מגמתיים ומעוותים בהם טענה להתנכלות על רקע גזעני לעצור אלים בעבירות סחר בסמים, להלן עובדות המקרה:
“במהלך חיפוש על פי צו בבית החשוד במחנה הפליטים שועפאט, נתפסו חומרים החשודים כסמים בכמות גדולה שלא לצריכה עצמית (למעלה מק”ג חומר החשוד כחשיש, אקסטזי, מתדון ועוד).
“בשלב מסוים, החל החשוד להשתולל, תקף באלימות את השוטרים והתנגד למעצרו, תוך שנדרשו מספר שוטרים על מנת להשלים את מעצרו שבוצע כחוק.
“בשל התנגדותו האלימה, נאלצו השוטרים להשתמש בכוח סביר על פי סמכות, עד שהליך המעצר הושלם.

“על פניו של החשוד נראית חבלה שדומה למשולש, ומקורו ככל הנראה בפריט לבוש של אחד השוטרים.
“במסגרת החקירה, הוארך מעצרו של החשוד על ידי בית המשפט עד לתאריך 20.8, ופרטי המקרה הועברו באופן מיידי לידי המחלקה לחקירת שוטרים לבחינתם”.

כזכור, ביום רביעי השבוע הורה שופט בית משפט השלום בירושלים, השופט עמיר שקד, להעביר למחלקה לחקירת שוטרים מקרה בו מגן דוד הוטבע לכאורה על פניו של עצור משכונת שועפאט.
העצור הגיע לדיון בהארכת מעצרו בחשד לסחר בסמים כשהוא חבול ופצוע, ומגן דוד מוטבע לכאורה על פניו. בנוסף, מצלמות הגוף של 16 השוטרים שנכחו במעצרו – לא פעלו, כולן.

השופט שקד ציין כי “בשל החבלות הקשות על גופו של המשיב, אני מורה על העברת הפרוטוקול של הדיון למח”ש. מדובר באירוע שללא הסבר מניח את הדעת לא צולם במצלמות גוף השוטרים”.

בין השאר תבדוק מח”ש את הסיבה, תהיה מה שתהיה, שכל 16 המצלמות שהיו על גופם של השוטרים באירוע – לא פעלו. תפקידן של מצלמות הגוף הוא בין השאר לתעד מעצרים – אך במקרה הזה, אף מצלמה לא פעלה, למרות הימצאותם של 16 שוטרים בזירה.

צילום: לפי סעיף 27א לחוק זכויות היוצרים

מהסנגור הציבורי של מחוז ירושלים, עו”ד ודים שוב, המייצג את העצור הפצוע, נמסר: “מדובר במקרה חמור ביותר של אלימות והשפלה של עצור על ידי שוטרים. הסנגוריה הציבורית רואה את המקרה בחומרה רבה ומצפה לטיפול מיידי מצד מח”ש ומשטרת ישראל. אסור לנו, כמדינה שומרת חוק, להשלים עם תופעה של אלימות משטרתית. במקרה זה אופי החבלות מעלה חשד כבד של ניסיון השפלה על רקע גזעני”.

*****
קראו גם:

צפו בסרטון מהלילה – בן 15 פונה לאחר שנורה על ידי מג”ב: “רק יצא למכולת” או שהשליך בקבוק תבערה?

לידיעת השר בן גביר: בלב ירושלים – הלוויה עם שירי הלל בעד מוחמד דף. צפו בסרטון

סערה לאחר פרסום תמונת העצור ששוטרים לכאורה הטביעו מגן דוד על פניו: מה באמת קרה שם?

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים