ביברס נאתכו לבית”ר, עכשיו

להחתים את ביברס נאתכו ולחתוך מהקיצוניות: המוסלמי-צ’רקסי הראשון בבית״ר ירושלים יוביל אותה לפלייאוף העליון ויקצור מחיאות כפיים ממרבית האוהדים. רק ככה תהיה תקומה לצהובים
צילום: רויטרס

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

אוקיי, הגיע הזמן לכתוב טור על הדרבי. מוצ”ש, קצת אחרי חצות, מצאתי במחשב ים של תקצירים של כדורגל אמיתי מאירופה. ליברפול, מנ׳ סיטי, יונייטד, ריאל ומה לא. הדרבי הירושלמי גם כן צולם, אבל לעומת הליגות באירופה יש לו לוק של כדורגל חופים תאילנדי.

תכלס, איך הצליחה בית״ר להפוך ממועדון שכל שנה רץ לאליפות לקבוצה לא רלוונטית? כולם יודעים את התשובה, אבל מסרבים להישיר אליה מבט, ועל זה הטור.

לא, הדרבי על השוקו הוא לא הסיפור. אז הפסידו, אז מה, 350 אלף שקל זה בלאו הכי לא סכום שמגיע אליי. ואם היו מנצחים, הייתם מבסוטים? דעתי שונה.

בית״ר היום היא קבוצה לא רלוונטית כי הקהל שלה שבר ימינה בצורה כזאת שאף בעלים או ספונסר שמכבד את הפירמה שלו לא רוצה להתקרב. אז נשארנו עם משה חוגג, אלי טביב, ברק אברמוב וכו’, שכולם אנשים ראויים וטובים אבל אינם בליגה של שחר, מיץ׳ ואלונה.

אם אני קובע, אז היום ביברס נאתכו עושה אימון בכורה בבית וגן. ביום חמישי יצא לי לראות את הכדור החופשי שלו שעזר לפרטיזן לטפס שלב בקונפרנס והוא יושב בול על בית״ר.

האישיות שלו, הווינריות, המקצוענות. לא סתם הוא הפך לקונצנזוס כשסרט הקפטן של הנבחרת לזרועו. מתערב אתכם שתשעה מכל עשרה אוהדי בית״ר ימחאו לו כפיים, והיתר לא מעניינים.

תארו לכם את האימפקט. סוף סוף, אחרי 2024 שנות, מוסלמי צ׳רקסי מוביל את בית״ר לפלייאוף העליון, על אפם וחמתם של הקיצונים ימנים.

– בית״ר שהכרתי היתה שייכת לזרם המתון בליכוד. כל הרובי ואהוד ומצא וקורפו, הסניף המקומי של חירות. אנשים נורמליים, כמוני כמוך, שאין להם בעיה עם ערבים. רק אחרי המילניום, הקבוצה החליפה זהות ודעות.

– גם אורי הסתדר מצוין בנבחרת עם ג׳ימי טורק וכך גם אוחנה עם ארמלי. רק האוהדים החליטו שהקבוצה תישאר טהורה לעד, ואני אומר – טהורה מאליפויות.

– עונה חדשה עומדת להיפתח, אבל כולם יודעים שכלום לא ישתנה. טיסה לשום מקום, אל תהדקו חגורות, כי אנחנו גם לא ממריאים, וגם אין דיוטי כי אנחנו לא באירופה. חיפה כבר פעמיים עושה צ׳מפיונס (אינשאללה גם השנה) ומכבי תל אביב על סף שלב הבתים בקונפרנס, כשאנחנו לא מסוגלים לעבור שלב. מציע שנתעורר.

*****
קראו עוד:

המגיש יהונתן כהן נגד הסרטון של משרד הספורט: “מתכווץ כשאני רואה את זה”

תודה להפועל, שעזרה לבית”ר להתאפס

נעלמה התשוקה: זה אמנם דרבי של בית”ר נגד הפועל, אבל זאת לא הפועל-הפועל

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים