במאות אלפי שקלים: אריה דרעי הגיש תביעה בעקבות כתבה שפורסמה ב”דה מרקר”

אריה דרעי הגיש בבית משפט השלום בירושלים תביעת לשון הרע בסך כ-630 אלף שקלים נגד הוצאת עיתון “הארץ” בעקבות כתבה שפורסמה בשבוע שעבר ב”דה מרקר”
צילומים: מתוך החשבונות הרשמיים, לפי סעיף 27 א לחוק זכויות היוצרים

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

יו”ר ש”ס אריה דרעי הגיש בשבוע שעבר בבית משפט השלום בירושלים תביעת לשון הרע נגד הוצאת עיתון “הארץ” – כך עולה מפרסום של העיתונאי אורן פרסיקו באתר “העין השביעית”.

עוד עולה כי דרעי תובע כ-630 אלף שקלים מ”הארץ” ומהעיתונאי גור מגידו, זאת בעקבות כתבה שפורסמה עליו בשבוע שעבר ב”דה מרקר”. בנוסף מבקש דרעי מבית משפט השלום בירושלים לחייב את מגידו ו”דה מרקר” לפרסם הכחשה, תיקון והבהרה באופן בולט ומרכזי.

ביום שישי שעבר פורסמה ב”דה מרקר” כתבתו של מגידו, “השכונה של ש”ס: הבחישה של דרעי באשדוד והקרב על פרויקט הנדל”ן הענק של מקורבו”. בכותרת המשנה נכתב: “השר לשעבר אריאל אטיאס ניהל עבור ש”ס את המו”מ הקואליציוני האחרון והשיג עבורה מינוי ייחודי: משרת השגריר במרוקו. עד מהרה הוצע הג’וב לראש עיריית אשדוד יחיאל לסרי, שהתנגד לפרויקט נדל”ן בעיר, שבו שותף אטיאס. כשלסרי סירב, הוא מצא מולו את דרעי, נחוש להחליפו. דרעי: ‘טענות שקריות'”.

דרעי טוען, באמצעות עורכי-הדין אוהד רוזן, חגי קלעי וגל בריר, כי הכתבה מהווה פרסום לשון הרע נגדו. הוא אף טוען כי גרסתה המקוונת באתר “דה מרקר” מהווה פרסום דיבתי נפרד המחייב פיצוי נפרד.

“כל הפרסומים, שתמציתם הובאה לעיל, הם דיבה מוחלטת”, נכתב בכתב התביעה. “מדובר בדברי הבל שקריים וכוזבים, שנכתבו בידיעה כי הם כוזבים, ואין בהם מאום פרט לניסיון לפגוע בדרעי, ביושרתו, ובתדמיתו בקרב קהל בוחריו. האמת היא, כי דרעי לא ידע, לא שמע, ולא הכיר את פרויקט רותם-פלדות, או את הקשר בינו לבין אטיאס, עד שפנה אליו מגידו וביקש את תגובתו, זמן קצר לפני פרסום הכתבה”.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים