יהיה טוב בצהוב: בית”ר פותחת עונה – אפשר להביא לקהל האדיר הזה את דור תורג’מן?

עונה חדשה, תקוות חדשות: הקהל המדהים והמאמן הנפלא הם הנשק העיקרי של בית״ר. נקווה שברק אברמוב יתעורר ודור תורג׳מן יגיע
צילומים: אסי קיפר - ההתאחדות לכדורגל בישראל; בית"ר ירושלים החשבון הרשמי, לפי סעיף 27א לחוק זכויות היוצרים

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

עונת כדורגל חדשה נפתחת ויש תקוות חדשות. למרות שכרגע זה נראה לא משהו, עדיין זה עדיף על מצב הביש בעונה שעברה כשרק בחודש ספטמבר החלה בית”ר להתארגן ואז זה נגמר בגביע, אז לך תדע.

הנשק העיקרי של בית״ר היה ונשאר הקהל שלה, שהוא מספר 1 בארץ ללא מתחרים. אז נכון שהם פרצו למגרש וביטלו את הנפת הגביע, יש עשבים שוטים וגזענים, אבל ככלל מדובר באוהדים מצוינים ברובם שנותנים לקבוצה דחיפה אדירה. והקהל האדיר הזה הוא גם התקווה שיום יבוא ובעלים תותח יכנס לזירה ויוריד את השמיים.

חוץ מהאוהדים יש לקבוצה את המאמן הישראלי הטוב ביותר כיום, יוסי אבוקסיס. אז נכון שאין לו את מערך יחסי הציבור המשופשף של ברק בכר שנמס מעיניו התכולות ומבטו המצועף, אבל אבוקסיס בתנאים הרבה פחות טובים מוציא את המקסימום מהשחקנים העומדים לרשותו.

דוגמה מצוינת לכך הוא ירדן שועה שאחרי חודש בכר העיף מחיפה, ואבוקסיס הוכיח ששועה הוא נשק קטלני. דא עקא שזו כנראה העונה האחרונה של יוסי בבית״ר. מאמנים נוטים להתחלף אחרי שלוש שנים בגלל תחושת מיצוי, ולאבוקסיס ממתין צ׳אנס לבנות מחדש את הפועל תל אביב.

11 אלף מנויים נרכשו הקיץ על ידי אוהדי בית״ר. מספר שיא חסר תקדים. אולי זו הנפת הגביע שגרמה לאוהדים לשים את היד בכיס, אולי המחשבה שמאמנים טירונים אצל היריבות בצמרת יכולים לפלס לבית״ר את הדרך לאליפות. חבל שברק אברמוב לא השכיל להביא הקיץ אף שחקן משמעותי, אבל השחקנים המובילים של שנה שעברה הגיעו רגע לפני הגונג.

בית הדין המצחיק של ההתאחדות גזל לבית״ר ארבע נקודות על לא עוול בכפה (המחדל הגדול של הגמר רשום כולו על שמה של ההתאחדות), תוך שהוא מפלה אותה לרעה לעומת מכבי חיפה המיוחסת שהבוס שלה הוא שמחליט מה יהיה מזג האויר שם למעלה ושלה לא הורדה אפילו נקודה. אז נכון שזה טיפה מגרד, אך מנגד זה בהחלט מדרבן, אז יאללה יאללה יא בית״ר.

אני מאמין שככל שהעונה תתקדם יגיעו הפתעות. אם אני דור תורג׳מן, הבוקר אני מתייצב במשרד של רובי קין ומבקש השאלה לבית״ר. כי עם כל הכבוד לצ׳אנסים שהוא מקבל בגביע השוקו, אין להשוות את זה לעונה שלמה מול יציעים מלאים ועניין תקשורתי עצום בקבוצה תאוות הישגים.

לדעתי תורג׳מן שייך לאותה קבוצת שחקנים שיכולה להצליח בעיקר בבית״ר. כמו שועה ומיכאל אוחנה שידעו פה רנסנס מקצועי, גם הוא יכול לנצל את מגע הקסם הירושלמי כטרמפולינה שתסדר לו את הקריירה. אם יחכה להזדמנות במכבי הוא עלול לגלות איך אומרים לערבב במבטא אירי.

וזהו אני כבר מתרגש. כדורגל זה מחלה שאין לה תרופה וטוב שכך. ניפגש במגרש ונקווה שהאוהדים יבינו שהגישה הגזענית תוקעת את הקבוצה מאחור. תפסיקו כבר עם המוות לערבים המיותר והמדכא, שחררו כבר את הקבוצה
מכהניזם מחליא ואחלו הצלחה לכל שחקן חדש שיגיע ללא קשר לדת וגזע, תהיו בני אדם ותראו שזה ישתלם.

********
קראו עוד:

המגיש יהונתן כהן נגד הסרטון של משרד הספורט: “מתכווץ כשאני רואה את זה”

תודה להפועל, שבעונה שעברה עזרה לבית”ר להתאפס: גם בזכותה הגיע גביע המדינה

נעלמה התשוקה: זה אמנם דרבי של בית”ר נגד הפועל, אבל זאת לא הפועל-הפועל

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים