הלב נפעם במחלקת היולדות בהדסה: טליה והרופא שנרתם להצלתה מסרטן, חיברו קצוות מרגשים

בגיל 9 נזקקה טליה בורוכוב לתרומת מח עצם כדי להחלים מסרטן. בין המשתתפים במבצע ההתרמה היה ד”ר דורון כבירי, אז סטאז’ר צעיר וכיום רופא בכיר במחלקת יולדות בהדסה עין כרם. בימים אלה, מול עריסת הבן הטרי שנולד לטליה ואסף, מבצבצות בעיניהם דמעות של התרגשות
צילום: דוברות הדסה

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

בגיל 9, שבע שנים לאחר שהחלימה לראשונה מלוקמיה, החלה טליה בורוכוב (בזק) לסבול מתסמינים שונים ובמהרה התגלה כי המחלה חזרה. הסרטן הופיע בשחלות. היא נזקקה להשתלת מח עצם.

השנה היתה 2008 ומבצע רחב היקף נפתח למען מציאת התורם המתאים לטליה, באמצעות מערך נרחב של עמדות דגימה.

ד”ר דורון כבירי, אז סטאז׳ר צעיר לרפואה, היה בין המתנדבים שביקשו לסייע. הוא נבחר לרכז עמדת גיוס למאגר מח עצם אליה הגיעו רבים לתרום דגימה, וכמובן, היה בין ראשוני התורמים בעצמו למאגר.
על מאמציו הגדולים במבצע להצלת טליה זכה לתעודת הערכה עליה שמר עד היום.

לבסוף, על אף שלא נמצאה תרומה מתאימה, טופלה טליה במרכז הרפואי הדסה, והחלימה לרבה השמחה.

והנה, כעבור 14 שנים, הגיעו טליה ובן זוגה אסף, שמתגוררים במודיעין, למרפאתו של ד”ר כבירי – כיום, רופא בכיר במחלקת נשים ויולדות בהדסה.
בני הזוג חוו אבדן הריון אחד, וביקשו ליווי הפעם להריון הרגיש. “עברתי לידה אחת שקטה”, מספרת טליה,  וזו היתה תקופה מטלטלת. בהריון הבא הבנו שיש לנו התמודדויות לכל אורכו ושאצטרך ליווי של מומחה להריון בסיכון. הגענו דרך הרבה המלצות לד״ר דורון כבירי בעין כרם. מיד כשפנינו אליו הרגשנו שאנחנו בידיים ממש טובות”.

ד”ר כבירי, שכמובן הבין במפגש עם טליה את ההיסטוריה הרפואית שלה, חשב מיד שכנראה מדובר באותה ילדה שבזמנו היה חלק ממבצע גיוס תרומת מח העצם עבורה.

״טליה של היום, היא טליה של אז”, אומר ד”ר כבירי, “אותה ילדה מקסימה בת 11 שפעלתי כדי לסייע למצוא לה תורם שיציל את חייה. לא סיפרתי לטליה על הקשר המיוחד שגיליתי ביננו והעדפתי לחכות לאחרי הלידה, כדי לא להכביד עליה רגשית. מאז, היא היתה המטופלת שלי במרפאת הריון בסיכון בהדסה וליוויתי אותה ואת אסף לאורך חודשי ההיריון.
שמרנו על ההיריון שלה ברגישות רבה, עשינו הכל כדי לשמור על טליה ועל העובר בריאים״.

צילום: דוברות הדסה

ועכשיו, בימים אלו, הם עומדים שלושתם מול עגלת הבן הטרי שנולד בבריאות לטליה ואסף ובעיניהם מבצבצות דמעות של התרגשות.
״השבוע זכיתי ליילד את טליה בהדסה עין כרם”, אומר ד”ר כבירי, “בית החולים בו היא החלימה וקיבלה את החיים במתנה לפני 15 שנים, וזו היתה סגירת מעגל מדהימה.
״רק לאחר הלידה, כשהתאוששה בחדר במחלקת יולדות א׳, סיפרתי לה ולמשפחה שהייתי שותף במאמצים להציל את החיים שלה לפני 15 שנה וזו היתה הפתעה מרגשת לכולם. הם נדהמו מהמקריות המטורפת הזו ואמרו שזה מסביר את החיבור של טליה לרופא שליווה אותה כל הדרך.
“אני חווה עם היולדות שלנו בהדסה רגעים משמעותיים בחייהן וזה תמיד מרגש, בכל לידה מחדש, אבל עם טליה ואסף יש מימד נוסף, מעבר להריון המוצלח וללידה הבריאה. הבן המתוק שלהם מסמל את העוצמה שלה, את ההתגברות וההחלמה ואת הנחישות לנצח את האתגרים שמולם ניצבו שניהם יחד עם האמא של טליה שהיא דמות להערצה.
אני מלא הודיה על כך שזכיתי להיות חלק מהגשמת החלום שלהם להפוך למשפחה. זו זכות אמיתית״.

״ד״ר כבירי היה שם ברגעים לא פשוטים”, אומרת טליה בהרגשות, “ותמיד ידענו שאני מטופלת על ידי רופא מקצועי ואחראי שנותן מעטפת מלאה וליווי צמוד. בשנייה התחברתי אליו והוא היה הסמכות מבחינתי לכל דבר. היה מדהים לגלות שהוא היה חלק מהשרשרת האנושית שפעלה למעני בילדות. היום אנחנו יוצאים מהדסה כמשפחה ומודים לד״ר כבירי, לצוות המדהים בהדסה ולכל מי שסייע בדרך וליווה אותנו עד לרגע הכי חזק בחיים”.

*******
מזל טוב בריבוע-בריבוע: בתוך 24 שעות, 7 זוגות תאומים נולדו בשערי צדק

“התפללתי שלא יהיה מאוחר מדי”: כך הוצלו בהדסה שחלותיה של תינוקת בת חצי שעה

כך הפכה בדיקת רוק שגרתית בהדסה לתרומה מצילת חיים

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים