צפו – שני סרטונים שונים בתכלית לאירוע הסכין בעיר העתיקה בירושלים: הפלסטינים נגד המשטרה

כפי שפורסם “בירושלים-online” המשטרה עצרה אתמול, שישי, בעיר העתיקה בירושלים גבר מצויד בסכין גדולה. האם מדובר במניעת ניסיון לפיגוע דקירה? צפו בשני הסרטונים השונים לאותו אירוע ובקרב הגרסאות שמנהלים הפלסטינים מול השוטרים
צילום: דוברות המשטרה

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

כפי שפורסם אתמול, שישי, ב”ירושלים-online”, המשטרה עצרה בכניסה לעיר העתיקה בירושלים גבר שברשותו היתה סכין גדולה בעת שהתהלך באזור שער יפו. הוא לא נענה לקריאות השוטרים להניח את הסכין ולעצור ולהסביר את העניין.

החשוד, בן 28, תושב צפון הארץ, נלקח לחקירה במרחב דוד, ובמשטרה ממשיכים לבדוק ולחקור מה היו כוונותיו ותכנונו עם הסכין הגדולה שהיתה על גופו (גבר עם סכין נעצר בכניסה לעיר העתיקה: תכנן פיגוע דקירה?).

זמן קצר לאחר המקרה, מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג׳מן קיים הערכת מצב במרחב דוד, שבמהלכה אמר: ״פעילות השוטרים ולוחמי מג״ב היתה מקצועית, כבר משלב העיכוב וההחשדה של החשוד, שמהלכה איתרו בליטה חריגה בבגדיו שמקורה בסכין גדולה שהיתה על גופו וזוהתה. בהמשך כששמרו על טווח ביטחון, בהגעת כוחות תגבור משטרתיים למקום בתוך זמן קצר מאוד, ועד לנוהל מעצר החשוד שהסתיים בהשתלטות עליו בכוח ובמעצרו.

“זוהי הערנות והדריכות המצופה מכל שוטר ולוחם מג”ב שפועל באזור, ובמקרים רבים זוהי גם הדרך היחידה שלנו לאתר ולנטרל מבעוד מועד איומים וסכנות טרם התממשותם.

“בשלב זה אמנם עדיין לא ניתן לדעת מה היו הכוונות של אותו החשוד שהגיע לעיר העתיקה חמוש בסכין גדולה, אך יש להתבסס תחילה על הנחת עבודה מחמירה לגביו במיוחד כשהוא לא נותן כל הסבר המניח את הדעת למעשיו.
“ייתכן והשוטרים הצילו חיי אדם בפעילותם ועל כך הם ראויים לכל ההערכה. במישור החקירתי, חשוב להמשיך ולמצות את החקירה עד תום ולהבין את כוונותיו של החשוד שנעצר. לצד זאת, עלינו להמשיך להיות דרוכים, ערניים וחדים בכל פעילות ומשימה ובכל שעות היממה״.

מנגד, הפלסטינים מעלים היום, שבת, טענות קשות על התנהלות המשטרה. לדבריהם, “מדובר בהצגה”, והחשוד שנעצר כלל לא היווה סכנה. בסרטון שהם מעלים לרשת מוצגת גרסה שלהם לאירוע.

בסופו של דבר, ייתכן כי אכן מדובר בתימהוני שלא שיתף פעולה עם קריאות השוטרים לעצור. חשוב להדגיש כי בכל זאת הוא היה מצויד בסכין, מה שבימים אלו מחשיד כל אדם, ודאי בעיר העתיקה בירושלים, ודאי כשאיננו מגיב לקריאות השוטרים להניח את הסכין ולהסביר מה פשר העניין.

צפו בסרטון של המשטרה:

צילום: דוברות המשטרה

צפו בסרטון שמפיצים הפלסטינים:

צילום: AlQastalps

*************
קראו גם:

פרסום ראשון: נעצר אביו של המחבל שרצח את אור אשכר – הבית שהפך לאולם חתונות ייהרס הפעם כמו שצריך?

ירושלמית באתרי ההיכרויות? אם קיימת יחסים עם הגבר החרדי המתחזה ל”ג’ק סגל”, פני למשטרה

ישביתו את הלימודים? במזרח ירושלים דוחים את תוכנית הלימודים הישראלית – דורשים את הפלסטינית

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים