“במותם נתנו לנו חיים”: שמות הרחובות שאושרו בירושלים

ועדת השמות בעיריית ירושלים אישרה את הרחובות על שם הרב שג”ר, הרב שטיינזלץ, הרב הבר ופרופ’ פוירשטיין. סגן ראש העיר אריה קינג: “ענקי הרוח והתורה במותם נקראים חיים ואלו במותם נתנו לנו חיים”. חבר ועדת השמות יהונתן יוסף: “הדרך להוקיר את מי שהם סמל לדרך חיים”
צילום: Daniel Baránek, ויקיפדיה

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

על שמותם ולזכרם לנצח: חברי ועדת שמות הרחובות של עיריית ירושלים אישרו היום, ראשון, כי ארבעה רחובות בעיר יקראו על שמותם של רבנים, גדולי חסד ובעלי מפעל חיים אדיר בציבור החרדי ודתי לאומי.

ראשון בהם הוא הרב שג”ר (הרב שמעון גרשון רוזנברג) – ראש ישיבת ‘שיח יצחק’ ומחבר ספרי הגות רבים אשר תלמידיו עומדים כיום בראש ישיבות ומדרשות דתיות לאומיות רבות כגון, מדרשת לינדנבאום, ישיבת עתניאל וישיבת ההסדר בירוחם.

רחוב שני ייקרא על שם חתן פרס ישראל, פרופ’ ראובן פוירשטיין – מייסד מכון פוירשטיין לקידום כושר הלמידה בחינוך המיוחד והחינוך הכללי הפורמלי, וכן אביו של הרב ד”ר רפי פוירשטיין, נשיא מכון פוירשטיין וממייסדי וראשי ארגון רבני צהר.

רחוב שלישי ייקרא על שם הרב אברהם ישעיהו הבר – מייסד עמותת מתנת חיים, והרביעי על שם הרב עדין אבן ישראל שטיינזלץ – מחבר תרגום התלמוד הבבלי וספרים רבים נוספים.

כמו כן, חברי הוועדה אישרו את שם הכיכר בשכונת רמת מוצא על שם מפקד האצ”ל בירושלים – מרדכי רענן.

יהונתן יוסף

חבר ועדת השמות וסיעת מאוחדים, יהונתן יוסף ציין כי “אישור רבנים ואישי ציבור שגרו בירושלים ושפעלו מקרב הציבור הדתי לאומי בירושלים, ובתוכם הרב הבר, שמאות ירושלמים ואלפי ישראלים חייבים לו את חייהם – זו הדרך שלנו להוקיר את מי שהם לנו סמל לדרך חיים ואת זה צריך להוקיר בין היתר באופן של קריאת שמות על שמם ברחובות ירושלים”.

אריה קינג

סגן ראש עיריית ירושלים ויו”ר סיעת מאוחדים, אריה קינג הוסיף: “ענקי הרוח והתורה במותם נקראים חיים ואלו במותם נתנו לנו חיים. הרב שג”ר והרב שטיינזלץ העניקו לנו תורת חיים והגות שלא היו כמותן בדורות הקודמים. הרב שג”ר עם חידושיו פורצי הדרך בחשיבה ובהתבוננות במקרא והרב שטיינזלץ – רש”י של דורנו – אשר כתב ופירש כפי שלא נראה מאז רש”י הגדול. הרב הבר נתן לנו מתנות חיים של ממש והציל נפשות של רבים בעמותה אותה הקים ופרופ’ פוירשטיין, חתן פרס ישראל ובעל עיטור הנשיא, אשר חידש לנו שיטות התערבות בחינוך המיועדות לחינוך מיוחד ולשיפור החינוך לאוכלוסייה הכללית במסגרת החינוך הפורמלי ובמסגרות אחרות. קריאת שמות הרחובות היא התודה הקטנה שאנו חבים לכל אחד ואחד מהם על המפעלים הענקיים אותם הורישו לנו במותם. נוקיר ונזכור לנצח”.

******
קראו עוד:

“קורא לתלמידות ולתלמידים לעזוב”: סערת ענק סביב תיכון ליד-ה

“אם בצביעות מדובר, איך מרגיש לרפד כיסא של סגן ראש עיר?”: בהתעוררות לא שותקים לחביליו

“השתמשו בכוח כדי לפגוע במי שהצביעו להם”: יוסי חביליו פותח פה על תנועת התעוררות

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים