דייוויד בלאט: “בסוג הטרשת שיש לי, יש לאורך זמן ירידה בתפקוד הפיזי”

מאמן הכדורסל לשעבר, דייוויד בלאט, סיפר ל”אמנון בחמש” ברשת 13 מדוע הוא נאלץ לקחת צעד אחורה מעיסוקיו הנוכחיים כחלק מהתמודדותו עם טרשת נפוצה: “יש דברים שאפשר לעשות ויש דברים שלא”
צילום: X

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

מאמן הכדורסל לשעבר, דיוויד בלאט, שבין השאר נמנה ביום העצמאות האחרון על מדליקי המשואות, הודיע באחרונה לראשי קבוצת מכבי ת”א, שבה הוא משמש מנהל מקצועי, שיפחית את ביקוריו בישראל בעקבות ההתמודדות עם מחלת הטרשת הנפוצה.

היום ראשון, בתוכנית “אמנון בחמש” ברשת 13 סיפר בלאט למגיש והעיתונאי אמנון לוי על ההתמודדות והסיבה שבגללה הוא נאלץ להפחית במאמץ.

“האמת שלא קל לי להסתובב כפי שאני רגיל”, העיד בכנות בלאט, “במיוחד כשאני במלון בחו”ל, להגיע מפה לשם זה לא תמיד קל מהבחינה הפיזית, זה הקושי. כל השאר זה דברים שאני רגיל אליהם ואפילו אוהב. מחלת הטרשת נפוצה היא לא מחלה פשוטה, כמובן שזה משפיע וזה מקשה על אנשים שונים בצורות שונות. באמת לא קל, אבל זה המצב מבחינתי.

“אני מרגיש שאני יכול לעשות פחות דברים”, הוסיף בלאט, “בסוג הטרשת שיש לי, יש לאורך זמן ירידה בתפקוד הפיזי. מעט התרופות שיש לי לא עוזרות לשפר את המצב, אלא אמורות להקל ולמנוע את המשך ההידרדרות. בסך הכל אני מתמודד בסדר וכך אמשיך.

“זה לא מפחיד כמו שזה מעורר מוטיבציה וסיבות להתמודד על הצד הטוב ביותר. אני יודע מה זה ומכיוון שאני יודע אני משתדל ויכול למצוא את הדרכים הפיזיות והמנטליות להתמודד. לבוא ולהגיד שאני מה שהייתי מבחינה פיזית, לא – אבל מנטלית ופסיכולוגית אני יותר טוב ממה שהייתי. מבחינת העבודה, זה לא שאני צריך לקחת צעד אחורה – אני חייב. יש דברים שאפשר לעשות ויש דברים שלא”.

******
רפורמה גם אצל שר הבריאות: מהפכת הקנאביס הרפואי בישראל מתחילה

הלב נפעם במחלקת היולדות בהדסה: טליה והרופא שנרתם להצלתה מסרטן, חיברו קצוות מרגשים

מאוחדת חנכה רשמית את המרכז הראשי לרפואה דחופה בירושלים

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים