ריאל לא היתה מחבקת את נבארו: בשביל היוקרה – מה הפועל חייבת ללמוד ממקרה הלפרין?

הנה מה שהפועל צריכה ללמוד ממקרה הלפרין: עליה לאמץ תפיסה אליטיסטית כלפי יוקרתה וכבודה – אם לשחקן יש רקע צהוב, הוא יכול להיות פה אולי שכיר חרב ולעזור להשיג תארים, אבל לעולם לא יוכל להיות פה דמות, פנים, פרונט, פרצופו של המועדון 
צילום: מתוך אינסטגרם מכבי ת"א

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

אז עכשיו יותם הלפרין הוא המינוי החדש של מכבי תל אביב. קבלו אותו – אחראי פיתוח שחקנים בצהוב כחול. הלפרין יהיה מופקד בעיקר על מה שקורה בקבוצת הבת של מכבי – אליצור שומרון מהלאומית, שתתחמש בשלל שחקני הנוער המשובחים של הצהובים. יופי, אחלה תפקיד, גם די מתאים ליותם, שגדל במחלקת הנוער של מכבי. מצא את עצמו, נשמע בול. אבל רגע, אולי כל זה צריך ללמד משהו את הפועל?

זה נכון שהעידן הוא סופר מקצועני. הלפרין בסך הכל מתפרנס, מצא ג’וב חדש. אבל הפועל צריכה ללמוד איך לשמור על עצמה. ומהו “עצמה”? ובכן, “עצמה” זו הזהות שלה, היוקרה שלה והכבוד שלה. לא ייתכן יותר ששחקן עם שורשים מכביסטים יהפוך לבן בית בהפועל ויקבל קידום אחר קידום עד שיהפוך לפרצופו של המועדון. למה לא ייתכן? כי בסוף הוא מכביסט. מכביסט מלידה. הנה, הלפרין, דוגמא מצוינת.

האם אתם מדמיינים מצב שבו מכביסט לשעבר יהיה קפטן הפועל ת”א? המאמן שלה? ואח”כ המנהל המקצועי שלה? הפועל לא משמרת את זהותה. עליה לאמץ תפיסה יותר אליטיסטית כלפי עצמה – אם יש לך רקע צהוב, אתה יכול להיות פה אולי שכיר חרב ולעזור לנו להשיג תארים, אבל לעולם לא תוכל להיות פה דמות, פנים, פרונט, פרצוף של המועדון.

שחקנים עוברים בין מועדונים מתחרים. בין ברצלונה וריאל עוברים לא מעט – ניקולה מירוטיץ’ ואדם האנגה הם רק דוגמאות קטנות מאוסף ארוך למדי. אבל הנה מה שהמעברים האלו לא הופכים להיות – הם לא בונים סמלים חדשים. אין דבר כזה שמי שגדל אצל הנמסיס, יהפוך לבן בית. הוא מקסימום יכול להיות שכיר חרב.

וזה מה שהפועל צריכה ללמוד מהמקרה של הלפרין. מה שקורה פה איתו עכשיו עם המינוי הזה במכבי, משליך אור שלילי על המעמד הגבוה והמשפיע שזכה בו בהפועל. הרי לא הייתם מדמיינים את אייל חומסקי הולך לעבוד עכשיו במכבי תל אביב. גם לא אורי אלון. גם דני קליין לא. אבל הלפרין כן.

ואולי מהיום צריך לכנות את שחקני הרכש מסוג אלה, “הלפרינים”. “פנינים”. “צ’ורצ’יצ’ים”. ככה זה, מכביסטים.

******
קראו עוד:

המגיש יהונתן כהן נגד הסרטון של משרד הספורט: “מתכווץ כשאני רואה את זה”

אלי אוחנה מתבזבז בתור פרשן: אברמוב, תחזיר אותו לתפקיד המנג’ר של בית”ר

“הבית שלנו היה בית”רי. בגיל 12 בחרתי להירשם בהפועל ירושלים של קטמון”: הנוסטלגיה של ציון אוחנה

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים