הפעיל הפלסטיני ממזרח ירושלים שמשחק שוטרים וגנבים עם… השוטרים: צפו בסרטון

מוחמד אבו-חומוס הוא פעיל פלסטיני ותיק ומוכר בירושלים. צפו בסרטון – כך הוא ודגל פלסטין משחקים ב”שוטרים וגנבים” עם השוטרים
צילום: AlQastal

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

מוחמד אבו-חומוס הוא פעיל פלסטיני ותיק ומוכר בירושלים. אם תשאלו את הפלסטינים הוא “פעיל חברתי”. לשיטת התושבים היהודיים של שכונות מזרח ירושלים הוא “פעיל הסתה וטרור”.

אבו-חומוס הוא תושב עיסאוויה, אך את פעילותו ניתן למצוא בכל שכונות מזרח ירושלים. בכל מקום בעיר בו יש עימות בין יהודים לפלסטינים ו/או בין פלסטינים לכוחות הביטחון, ניתן לסמוך על אבו-חומוס שהוא יהיה שם, עם זוג מקלות ההליכה/קביים שלו. לעתים הוא מסתייע בקביים להליכה ובשעת הצורך מנופף בהם מול הסובבים אותו.

כאשר עיריית ירושלים, בסיוע המשטרה, הורסת מבנה בלתי חוקי במזרח ירושלים, אבו-חומוס שם, מעכב כמידת יכולתו את ההריסה. כאשר השוטרים מונעים כניסת פלסטינים להר הבית, אבו-חומוס מתייצב במקום.

מקום חביב עליו במיוחד היא שכונת שיח’ ג’ראח או בשמה העברי שכונת שמעון הצדיק. כאשר איתמר בן גביר היה עדיין “רק” חבר כנסת והתרחשו העימותים הגדולים בשכונה, בן גביר הקים במקום “לשכה פרלמנטרית”, על מנת להוסיף שמן למדורה. אבו-חומוס מיהר, החרה החזיק אחריו ופתח “לשכה” משלו מול זו של בן גביר, לתמיכה בתושבי השכונה הפלסטיניים.

עם היותו לשר, הורה בן גביר למשטרה למנוע הנפת דגלי פלסטין, למרות שבתי המשפט פסקו שהנפת הדגל כשלעצמה אינה מהווה עבירה פלילית.
מאז, אבו-חומוס, הדגל הפלסטיני והשוטרים משחקים ב”שוטרים וגנבים”.
כך היה ביום שישי האחרון, ה-25.8.2023, בשכונת שיח’ ג’ראח. אבו-חומוס התייצב להפגנה השבועית במקום, חמוש בדגל פלסטין על גבו. השוטרים מיהרו להתנפל עליו ולהחרים את הדגל. הוא נלקח מהמקום בניידת, אך לבסוף שוחרר.

אתמול, שלישי, אבו-חומוס שוב הסתובב ברחובות מזרח ירושלים כשהדגל הפלסטיני מתנוסס על גבו. שוטרים בלבוש אזרחי שהבחינו בו, מיהרו שוב להתנפל עליו ולהחרים את הדגל. צפו בסרטון.
אתם מוכנים להמר מי יישבר קודם?

צילום: AlQastal

*****
קראו גם:

סכנת נפשות מוטרפת ב”שיירת חתונה” במזרח ירושלים: שלל עבירות תנועה הזויות – צפו בסרטון

ישראל הרחיקה מירושלים שתי סטודנטיות מאוניברסיטת “אל קודס”: הפלסטינים פנו לאונסק”ו

האם סאגת חאן אל-אחמר מתעוררת שוב? צפו בסרטון

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים