סגן ראש העיר לא מהסס: “ילד לא צריך לשמוע בשעת סיפור במתנ”ס סיפור על אמא ואמא”

סגן ראש העיר ירושלים אריה קינג מסיעת ‘מאוחדים’ ממשיך עם המתקפה על מה שהוא מכנה “הכפייה הלהט”בית”: “עיריית ירושלים צריכה להפסיק לגמרי את תקצוב הבית הפתוח בירושלים. אין סיבה שציבור הלהט”ב יקבל תנאים נוספים ועדיפים על אחרים”
צילום: שגיב כהן

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

רק השבוע פרצה סערה גדולה סביב דבריו של סגן ראש העיר ירושלים אריה קינג ל”ירושלים-online” בנושא שמירת השבת במרחב הציבורי בעיר, והנה, היום, רביעי, הוא ממשיך עם האמת שלו קדימה.

“ילד לא צריך לשמוע בשעת סיפור במתנ”ס סיפור על אמא ואמא”, עונה קינג באופן גלוי לשאלת “ירושלים-online”, מה הכוונה בחזון סיעת “מאוחדים” בהובלתו למועצת עיריית ירושלים, ב”צמצום הכפייה הלהט”בית בירושלים”?

קינג ממשיך בלי להסס: “זו דוגמא אחת מבין כמה – היתה שעת סיפור באחד המתנ”סים בירושלים, והקריאו סיפור על ילד שיש לו שתי אמהות – אמא ואמא. למה ילדים שגדלים במשפחות עם אבא ואמא, שהן רוב המשפחות בירושלים, צריכים לשמוע סיפור כזה? למה המשפחות של הלהט”ב, שהן 7-6 אחוז מהאוכלוסייה בירושלים קובעות לכל השאר?

“כל אחד שיחייה בבית שלו איך שבא לו ויעשה מה שבא לו, אבל אני לא רוצה שילד ישמע סיפור על אמא ואמא. זו כפייה של הערכים של הלהט”ב על ילדים ממשפחות עם אבא ואמא”.

עוד מוסיף סגן ראש העיר קינג ומדבר על מצעד הגאווה בירושלים, שצמצומו מופיע בחזון סיעת “מאוחדים”: “אין אף ארגון שיכול לתלות דגלים על עמודים של עיריית ירושלים מלבד הבית הפתוח לפני מצעד הגאווה בירושלים. למה מאשרים את זה? אם אתה אוהד בית”ר ירושלים או הפועל ירושלים ובא לך לתלות דגלים על עמודים של עיריית ירושלים – אסור לך. לכולם אסור, לכל ארגון שהוא לא חלק מהעירייה. צריך להפסיק לאשר את זה גם לפני מצעד הגאווה לבית הפתוח.

“הבית הפתוח גם מגדיר את מצעד הגאווה כ’הפגנה’. נגד מי ההפגנה בעצם? עיריית ירושלים עשתה משהו לבית הפתוח? שהבית הפתוח יקראו לזה עצרת, או אירוע תרבות, התכנסות – אבל הם יודעים שאז הם יצטרכו הרבה יותר אישורים. ל’הפגנה’ קל יותר לקבל אישורים כי זה בשם חופש הדיבור, אבל לעצרת של עמותות ימין או בכלל ארגונים למען זכויות של קשישים וכד – קשה הרבה יותר לקבל אישורים” .

בכלל, נדמה כי לבית הפתוח צפויים מאבקים קשים בקדנציה הבאה של קינג, אם יתמנה שוב לסגן ראש העיר ירושלים: “עיריית ירושלים צריכה להפסיק לגמרי את תקצוב הבית הפתוח בירושלים, חד משמעית”, הוא מציין את הדברים לפי ראות עיניו, “זה גוף שמייצג חתך באוכלוסייה – למה הוא צריך לקבל מימון של העירייה?
“יש מינהלים קהיליתיים בכל שכונה בעיר, יש שם נציגים שדואגים לכל צרכי האוכלוסייה וכל גווניה, גם נציגים של הלהט”ב יכולים להתמודד ומתמודדים, אין סיבה שציבור הלהט”ב יקבלו תנאים נוספים ועדיפים על אחרים, דרך מימון לבית הפתוח”.

*****
קראו גם:

סגן ראש העיר קינג הולך עם האמת שלו עד הסוף: ברים ומרכולים בירושלים יסגרו בשבתות?

“קורא לתלמידות ולתלמידים לעזוב”: סערת ענק סביב תיכון ליד-ה

יוזמת ההיפרדות לשתי מדינות: מה יעשו ירושלמיות וירושלמים שלא ירצו לחיות במדינת יהודה?

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים