רק מחזור שני וכבר משחק העונה של בית”ר

הפסד או תיקו ביום שני באשדוד עלולים להרחיק את בית”ר עוד יותר מהתחרות על הפלייאוף העליון, לאחר שפתחה את העונה עם מינוס בקופה
צילום: בית"ר ירושלים הדף הרשמי

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

המשחק נגד אשדוד ביום שני הופך להיות משחק על עונה שלמה מבחינת בית״ר.
הפסד במשחק ואפשר לאפסן את החלומות על הפלייאוף העליון. מעכשיו יש להישיר מבט אל החלק התחתון של הטבלה ולהתפלל לא להסתבך בתחתית.

אנחנו שבועיים לפני ראש השנה, אנשים עדיין לא חזרו מהחופש, עוד לא יודעים אם יש בית ספר, אבל אוהדי בית״ר מקבלים צו 8 לאיצטדיון הי״א.

בית הדין העליון (מליגה ג׳) של ההתאחדות, גזל לבית״ר 4 נקודות שלא יוחזרו. ההפסד המאכזב להפועל חיפה במחזור הראשון רק העמיק את הדפיציט. כבר עכשיו יש לבית״ר פער די גדול לסגור מהקבוצות שיתחרו איתה על הפלייאוף, אבל הפסד באשדוד יהפוך את המשימה לבלתי אפשרית.

ברק אברמוב הבעלים של בית״ר די נרדם על ההגה. אם היה לקבוצה ג׳נרל מנג׳ר כמתבקש הוא כבר מזמן היה צופה את ההתעניינות הגוברת שבה יזכו כוכבי העונה הקודמת וכבר בינואר היה חושב על פתרונות. מכיוון שבית״ר מנוהלת בצורה די שלומיאלית, הקהל שלה משלם את המחיר.

אני מאמין שבית״ר לא תפסיד במשחק, אבל גם תיקו הוא תוצאה די רעה. רק ניצחון יכול להחזיר את בית״ר לעניינים, אבל בכדורגל אין קסמים. אתה לא יכול ככה פתאום להיראות טוב, בלי לעבוד קשה באימונים. גם היריבה מגיעה לקרב אחרי שהפסידה במחזור הראשון למכבי תל אביב בבלומפילד 1-4, ואם היא רוצה לשחזר את ההישג של שנה שעברה ולהגיע לפלייאוף (והיא רוצה), גם היא חייבת לנצח.

לבעלים האשדודי ג׳קי בן זקן יש זיקה מיוחדת לירושלים ולבית״ר. מלבד היותו הבעלים של רדיו ירושלים שמרוויח מהצלחת הקבוצה, הוא גם תיווך בעיסקת רכישתה של בית״ר על ידי אברמוב ממשה חוגג. אבל בן זקן הוא שועל ותיק בכדורגל והוא יודע שאסור להוריד את הרגל מהגז, ככה שעזרה מידידים לא נקבל.

לבית״ר יש מאמן פנטסטי, שהוא גם שועל קרבות מנוסה. מאז היותו סמל בבית״ר, אבוקסיס ידע איך להדליק את אלה שמסביבו וגם את האוהדים, ויש להעריך שלמרות מצב הביש נראה קבוצה לוחמת שגם יודעת לצאת קדימה ולעקוץ.
הימור שלי, בית״ר לא תפסיד ואולי גם תנצח. העוצמות של הקהל, רגשי הנחיתות של אשדוד, השיגעון של האוהדים, כל אלה יתרמו את שלהם.

האוהדים שומרי המסורת מכל קצוות הארץ קבלו משחק בהזמנה. במרכז הארץ, ביום חול, אפשר לנסוע אחר הצהריים לחוף של ראשל״צ ומשם לתת קפיצה קטנה למשחק. אני בטוח שהמגרש יהיה מלא באוהדי בית״ר ושהשחקנים יעשו את הכול לתת פיצוי על מפח הנפש בשבוע שעבר.

ניצחון באשדוד ייתן לקבוצה זריקת אמביציה לקראת ההמשך. כדורגל ישראלי שונה בתכלית ואף מדובר בענף אחר מהכדורגל המשובח מחו״ל שרואים בטלוויזיה. גם אם אתה לא כזה מוכשר, ולבית״ר ייקח עוד זמן עד שתתארגן, משחק לחימה לבדו יכול בהחלט לעשות את השינוי.

זה גם הזמן של ירדן שועה להוכיח שהפך למנהיג של הקבוצה. שערים, בישולים וכדורגל נוצץ, זה לא מספיק בשביל להותיר חותם, צריך להשפריץ כריזמה ולצעוק אחרי.

מאמינים בכם ויודעים למה אתם מסוגלים. צאו לפגרת הנבחרת עם ראש מורם ותוכיחו לקהל שקנה בהמוניו מנויים שאתם ראויים לאמון ויודעים איפה אתם נמצאים. אנחנו נפגש פה שוב בקרוב, במדור הספורט של “ירושלים-online”, אז כדאי שתבואו עם נדוניה. אוהבים.

******
קראו עוד:
אברמוב תתעורר: ככה בית”ר לא תגיע לכלום

פרץ הלך, מי נשאר?

“הבית שלנו היה בית”רי. בגיל 12 בחרתי להירשם בהפועל ירושלים של קטמון”: הנוסטלגיה של ציון אוחנה

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים