נשות התנ”ך: עכשיו בספר אמנות חדש של הצלמת דיקלה לאור

ספר הצילומים של הצלמת דיקלה לאור, “נשים בתנ”ך בנופי הגולן”, מחייה את נשות התנ”ך ב-41 צילומים מרהיבים של דמויות נשיות מן המקרא
צילומים: דיקלה לאור

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

נשות התנ”ך מהוות השראה והן חלק בלתי נפרד מסיפורי ההיסטוריה האנושית, אך המידע עליהן לוט בערפל וקולן אשר לא תמיד נשמע – מוטמע בסיפורים היקרים ללבנו. כעת, בספר צילומים נהדר של הצלמת דיקלה לאור ניתן לחוש ולראות את עוצמתן של נשים אלה, תוך שהוא מדגיש את תפקידיהן כאימהותינו התנ”כיות.

ספר צילומים מרתק זה, מחייה את דמויות הנשים המקראיות, העוצמתיות, הנדחקות בין המוני דמויות הגברים הדומיננטיות בתנ”ך, אותן משחזרת לאור בהמון יצירתיות ותשוקה, במשך 6 שנים, 41 סצנות תנכיות, ומביאה את הנשים למרכז הבמה, מספרת את הסיפור של כל אחת מהן בצורה ויזואלית וייחודית.

צילום: דיקלה לאור

הספר מייצג מעבר לאינטרפטציה של דמויות מהתנ”ך בצילום ישיר, של נשים בעלות כוח מאגי – ומהווה חידוש מרענן ועדכני של לאור. יש בעבודתה מעין קירוב הציבור הדתי והחילוני כאחד, למראות ולסיפורים מסורתיים, שלא תמיד הם מכירים, ולא תמיד יש להם את ההזדמנות להיתקל בהם.

הפרויקט מצולם לרקע הרי הגולן המרהיבים, הדוגמניות מייצגות את המגוון הייחודי של נשים ישראליות ולא בהכרח את המראה הים תיכוני. לאור מציגה פרשנות אישית ונועזת לטקסטים המקראיים, התלבושות מיוצרות בעבודת יד על ידיה, הצבעים העזים, הקומפוזיציה, תנועות הגוף ורקע הרי הגולן יוצרים מעין שילוב בין הציור הקלאסי האירופי לאופי המקומי הישראלי בין ימינו.

לאור מספרת על תהליך היצירה כי “כל צילום הוא הפקה שלמה אשר קודמים לו חודשים של איסוף חומרים ולימוד, החל מהפשט דרך מדרשי חז״ל, ספרים חיצוניים, ספרות מודרנית ושירה. תהליך המחקר והלימוד נמשכים עד הרגע שבו משהו מצית בדמיוני את הפריים הסופי. הפריים הסופי לעולם אינו מקרי, לכל פרט בצילום משמעות סימבולית המקשרת ברוב המקרים לאגדות חז״ל”.

דיקלה לאור, צלמת וירטואוזית, מעדכנת ויוצרת בתצלומיה דימויים עכשוויים מודרניים רבי עוצמה של אותן נשים מובילות, שחלקן כלל אינו ידוע לקהל – ופניהן בפרשנותה האמנותית, נגלים בפניהם לראשונה. לאור מצלמת בדיוק מופתי ומותירה חוויות עמוקות בפני הצופים בעבודותיה.

אתר הספר: https://diklaphotography.co.il/


צילום: דיקלה לאור

******
קראו גם:

תערוכת הפיסול, “בתנועה מתמדת”, במתחם די סיטי: למעלה מ-100 אמנים ומעצבים

– מזל טוב: חנות הספרים הקטנה והמטריפה בת 13

עַל הַמַּדָּפִים צָפִים סְפָרִים: מדור הספרות השבועי

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים