השיטה שעשתה צחוק מהעבודה: כנופיית גנבי הרכב הגיעה לירושלים במונית

המשטרה חשפה כנופיית גנבי רכבים פלסטינים שפעלו בירושלים והסתייעו בנהג מונית ישראלי כדי להסתובב בעיר עד להגעה ליעד ולביצוע זממם
צילום: דוברות המשטרה

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

באמצע החודש החולף, נפתחה חקירה בתחנת שפט של מחוז ירושלים, בעקבות מעצר של חשוד ברכב גנוב במחסום חיזמא. החשוד, פלסטיני, בן 18 תושב יו”ש ששהה בישראל שלא כחוק, נעצר ביום 15.8 בשעת מעשה, כשהוא נוהג ברכב ללא רישיון נהיגה לאחר שגנב אותו זמן קצר קודם לכם משכונת פסגת זאב. החשוד נלקח לחקירה בתחנת שפט ונכלא.

לאחר פעולות טכנולוגיות וחקירתיות שבוצעו, חוקרי תחנת שפט גילו כי החשוד שנעצר הינו חלק מחוליית גנבי רכב שפעלה בירושלים. בחקירה המשטרתית נחשפה גם השיטה: עפ״י החשד החוליה הסתייעה במונית של תושב מזרח העיר לטובת ביצוע הגניבות וכניסה לירושלים שלא כחוק.

לפני כשבועיים, בפעילות יזומה של שוטרי תחנת שפט, אותרה חוליית גנבי הרכב בתוך המונית עם כלי פריצה ברשותם. השוטרים עצרו את החשודים באזור עוטף ירושלים, לאחר שעפ”י החשד היו בדרכם לגניבה של רכב נוסף.

אביזרי הפריצה שנתפסו. צילום: דוברות המשטרה

חוליית גנבי הרכבים שנעצרו בתוך המונית, פלסטינים בשנות ה-20 לחייהם המתגוררים באיו”ש – ששהו בישראל ללא היתרי שהייה – נעצרה גם היא לחקירה בתחנת שפט. בנוסף נעצר נהג המונית שהסיע אותם, בן 39, תושב מזרח ירושלים.

מחקירתם במשטרה עולה כי ארבעת החשודים תיאמו עם נהג המונית את הסעתם לתוך ירושלים, כל פעם למקום אחר בעיר, במטרה לגנוב כלי רכב ולהובילם חזרה לאיו”ש.

מעצרם של כנופיית גנבי הרכבים שנתפסה ע”י המשטרה הוארך בבימ”ש מעת לעת. לאחר שחוקרי תחנת שפט גיבשו תשתית ראייתית נגד ארבעת החשודים, הוגשו נגדם בימים האחרונים כתבי אישום בגין עבירות הגניבה וניסיון הגניבה, שהייה בישראל שלא כחוק ועוד.

בכוונת המשטרה גם לחלט את המונית שנתפס ושימשה להסעת החשודים ברחבי ירושלים בניגוד לחוק. כמו כן, בימים הקרובים צפוי גם כתב אישום נגד נהג המונית שהסיע את אותם שוהים בלתי חוקיים גנבי הרכבים.

מהמשטרה נמסר: “פעילות וחקירה נחושה זו, הינן חלק מפעילות מבצעית יזומה ונחושה אותם מבצעים כלל יחידות מחוז ירושלים מדי יום ולילה נגד פורצים וגנבי רכבים, במטרה לסכל גניבות רכבים, לחשוף את העבריינים ולהעמידם לדין. משטרת ישראל תמשיך במאבק הנחוש בעברייני הרכוש וגנבי הרכבים, ובאלו המסייעים להם הן במעשי הגניבה, והן להיכנס ולנוע בישראל שלא כחוק”.

******

קראו גם:

הפעיל הפלסטיני ממזרח ירושלים שמשחק שוטרים וגנבים עם… השוטרים: צפו בסרטון

פתיחת הלימודים במזרח ירושלים: ירי לעבר חלונות בית ספר שמפעילה העירייה

נתפס: זה מה שבן 15 ממזרח ירושלים השליך על בית של משפחה יהודית בשכונת אבו תור

 

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים