סקר בחירות לראשות העיר ירושלים: זו הסיבה שאיש לא מציג מועמדות מול ליאון?

סקר שמפרסם היום האתר “וואלה!” מעלה כי ראש העיר ירושלים המכהן משה ליאון מוביל בפער גדול על פני כל מועמד אחר, זאת על רקע העובדה שעד כה איש כלל לא התיימר להציג מועמדותו
צילומים: העמודים הרשמיים

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

בעוד פחות מחודשיים ייערכו הבחירות לראשות העיר ירושלים ונכון לעכשיו רק מתמודד אחד הציג מועמדתו: ראש העיר המכהן, משה ליאון.

אין כרגע איש שמתיימר להתמודד מול ליאון, כולל ראשי סיעות “התעוררות” ו”האיחוד הירושלמי”, שמבקרים לא מעט מהחלטותיו של ליאון. נדמה כי עיקר כובד המשקל של הקמפיין של יוסי חביליו ב”איחוד הירושלמי” ואדיר שוורץ ב”התעוררות” יתמקד בהכנסת כמה שיותר מושבים למועצת עיריית ירושלים.

סקר שפורסם היום, רביעי, האתר “וואלה!” ע”י העיתונאי ינון שלום יתח, נותן תשובה חלקית, ואולי אף תשובה מלאה, אם רוצים לראות זאת כך, לשאלה – מדוע איש לא מתמודד מול ליאון? נראה כי ראש העיר שעבר נהנה מתמיכת הבלוק החרדי בירושלים, החל לזכות גם באחוזי אהדה ותמיכה בקרב הציבור הפלורליסטי בעיר.

בסקר שנערך השבוע ע”י מכון המחקר “מדגם” בראשות מנו גבע בקרב 500 תושבי העיר הלא חרדים, עולה כי 60.7% מהציבור מרוצה מהתפקוד של ליאון.

עוד עולה מהסקר כי אם יתמודד חביליו מול ליאון על ראשות העיר בקרב ראש בראש, התוצאה תהיה חד משמעית: חביליו מקבל בסקר 21.3% תמיכה במקרה של ריצה מול ליאון – שמקבל 47.2%. 8.6% מעדיפים מועמד אחר ו-22% מתלבטים.

מנגד, התוצאה של שוורץ נראית אך במעט טובה יותר בריצה מול ליאון: כ-23.9% מתכוונים להצביע לשוורץ, 46.2% השיבו שיצביעו לליאון ו-8.3% יבחרו באדם אחר. במקרה הזה אחוז המתלבטים עומד על 21.3%.

הסקר מציג גם על הבחירות למועצת העיר ירושלים, ולפיהם: אם הבחירות היו מתקיימות היום, רשימת התעוררות היתה מקבלת 21.3% תמיכה, לעומת 14.4% לרשימתו של ליאון, ובצמוד אליה רשימת האיחוד הירושלמי. אחריהן ניתן למצוא את הרשימות של חגית משה (7.3%), אריה קינג (6.4%) והליכוד (4%), בו בזמן שאחד מכל חמישה ירושלמים לא יודע למי יצביע למועצת העיר.

*****
קראו גם:

זו יכולה להיות ראש העיר הבאה של ירושלים

– איפה עופר ברקוביץ? החילונים בירושלים משוועים לפני הבחירות למהלך שובר שוויון

הבחירות המוניציפליות בירושלים: די עם הגימיקים, דברו איתנו בירושלמיות

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים