מסע לחצים קולקטיבי: כל הכתבים המדיניים התאחדו מול לשכת נתניהו?

תא הכתבים המדיניים חובר יחדיו ומנהל קונפליקט עז מול לשכת נתניהו. הסיבה: ההודעה כי לא יוכלו להצטרף למטוס רוה”מ בטיסה חזרה מארה”ב לישראל
צילום: אבי אוחיון, לע"מ

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

בימים הקרובים אמור ראש הממשלה בנימין נתניהו לטוס לארה”ב. לנסיעה אמורים להצטרף תא הכתבים המדיניים בכל המדיות והרשתות. זהו הליך נפוץ ושגרתי בטיסות כגון אלו.

אלא שהפעם פרץ קונפליקט עז בנושא בין לשכת נתניהו לביו תא הכתבים המדיניים, שחוברים כעת יחד למטרה משותפת:

העיתונאי דוד זולדן מפרסם היום, שני, באתר “ice” כי בהודעה מטעם לשכת רוה”מ נמסר לכתבים המדיניים כי לא יוכלו להצטרף לנסיעה חזור לישראל וכי עליהם למצוא סידור עבור עצמם. ההודעה נמסרה בנימוק ולפיו בשל הסמיכות של הטיסה חזרה לישראל למועד כניסת יום כיפור נוצר קושי לוגיסטי ולכן לא יוכלו הכתבים להצטרף לטיסת רוה”מ נתניהו.

עוד עולה מהפרסום כי מנגד תא העיתונאים הודיע כי כולם כאחד וכאחד לא יצטרפו לנסיעה לארה”ב אם כך הם אכן פני הדברים.

במכתב, שנשלח לדוברות ראש הממשלה בשם כל הכתבים המדיניים, נכתב: “על פי דף המידע שהופץ למערכות אמש נכתב באופן חריג ותקדימי שהכתבים המתלווים לנסיעת רוה”מ לא יורשו לחזור ארצה במטוס רוה”מ, זאת בעקבות הסמיכות לצאת השבת והדחיפות להגיע ארצה טרם כניסת יום כיפור.

על המכתב חתום העיתונאי איתמר אייכנר, בשם הכתבים שאמורים להתלוות לנסיעה: מוריה אסרף וולברג, מיכאל שמש, סולימן מסוודה, יניר קוזין, להב הרקוב, אנה ברסקי, אריאל כהנא, הודיה כריש, טל שניידר, לייזר ברמן.

“בשם כל הכתבים שאמורים לטוס ביחד עם רוה”מ, כל עוד לא נוכל לחזור אתכם במטוס רוה”מ, לא נוכל להירשם לטיסה וניעדר ממנה. זה לא סביר לצפות מאתנו, העיתונאים שמתלווים לנסיעה, לחלל שבת כדי להגיע ארצה לפני יום כיפור או לחילופין לשהות ביום כיפור בניו יורק”.
עוד צוין במכתב כי: “למעשה, אתם מדירים מהמשלחת כל מי שרוצה לשהות ביום כיפור בארץ (כפי שרוצים רה״מ, פמלייתו ואנשי המקצוע) ולא מוכן לחלל שבת ולטוס במהלכה. אנחנו מצפים למציאת פתרון אבטחתי בהקדם שיאפשר את חזרתנו יחד עם רה״מ – תוך התחשבות כמובן בכתבים הדתיים המתלווים לנסיעה”.******
קראו גם: 
שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים