חקירת ימ”ר מרכז: האם הופעלה על בכירים בשב”ס סחיטה באיומים מצד האסיר עודה קוטייר?

האסיר עודה קוטייר נודע כאחד האנשים החזקים בעולם הפשע בישראל. לפי כתב אישום שהוגש נגדו היום, שני, לאחר חקירת ימ”ר מרכז – הוא הפעיל סחיטה באיומים לכאורה כנגד בכירים בשירות בתי הסוהר
צילום: כתב פלילי

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

פרקליטות מחוז דרום הגישה לבית המשפט המחוזי כתב אישום נגד עודה (קוטייר) כטייר, בן 40, מג’לג’וליה, בגין סחיטה באיומים של בכירים בשירות בתי הסוהר – שב”ס.

קוטייר נודע כיום כאחד האנשים החזקים ביותר בעולם הפשע בישראל. התיק הנוכחי שלו נחקר ע”י ימ”ר מרכז, ומייחס לו עבירות של סחיטה באיומים מתוך הכלא.

על פי כתב האישום שהוגש עולה כי קוטייר, שמרצה את עונשו בכלא אוהלי קידר, פנה לפני כחודש לשלטונות שב”ס, בבקשה לאשר לו ביקור משפחתי לרגל הולדת בתו. בסמוך לכך הודיע לו סגן מפקד הכלא כי בקשתו לביקור ככל הנראה תידחה, וכי הוא זכאי לביקור על פי מתווה מצומצם יותר.

באותו היום, בשעות הערב, ביקש קוטייר לשוחח עם סגן מפקד הכלא. במהלך השיחה ציין כטייר כי הוא חשב על זה, והוא מבקש לקבל את הביקור במתכונתו המקורית, וכן כי הוא מבקש לעבור לכלא במחוז אחר.

יומיים לאחר השיחה בשעות הערב ביקש קוטייר לברר מה סטטוס בקשתו, במהלך השיחה איים על סגן מפקד הכלא וקמ”ן המחוז כי: “מי שאחראי לזה שמקשים עליי בקשר לבקשה זה קמ”ן המחוז ג.ג, ותגיד את זה לא.א (סגן מפקד הכלא)”,

עוד הוסיף “אני שם את ג.ג כמטרה והולך על הראש שלו”, וזאת בכוונה להפחידם, וכדי להניע אותם לאשר את בקשת הביקור.

יום למחרת ביקש אחד מהקצינים בכלא לשוחח עם קוטייר, אך הוא סירב ואיים עליו ועל הקמ”ן המחוזי “אתה וג.ג – תלך עם אבטחה בחוץ”. כמו כן בהתאם לבקשתו הוצא קוטייר מתאו למשרדו של סגן מפקד הכלא. במקביל, החלו הפרות סדר בכלא.

עוד עולה מהאישום כי במהלך השיחה עם סגן מפקד הכלא, התבקש קוטייר לעצור את הפרות הסדר, והוא בתגובה איים בכך שאמר “זהו, אני לא עוצר עכשיו, זה עניין עקרוני, אני גם אעבור לרימונים וגם אקבל את הביקור”.

עוד נטען כי בהמשך אותו היום, פנה קוטייר לסגן מפקד הכלא בשנית לבדוק היכן עומדת בקשתו לעבור, כאשר נענה שאין בכוונתם להיענות לבקשתו איים קוטייר כי “אני אשרוף את התא, אם יכנס סוהר אני אחתוך אותו, אני אפגע לכם ברכבים ובמתקנים, זה כדור שלג שהתגלגל ומלחמה עד הסוף”.

בנוסף נטען כי בהמשך אותו היום, הועבר קוטייר לבית סוהר אחר. במהלך שיחה שנערכה לקוטייר עם סגן מפקד הכלא החדש, סיפר קוטייר כי הבקשה לביקור אותה הגיש לא אושרה, וכן הביע שוב את רצונו לעבור לבית כלא במחוז המרכז. במהלך השיחה, המשיך קוטייר לאיים על בכירים בכלא הקודם. כמו כן איים כי “אם לא יעבירו אותי בסוף למרכז עוד 3 ימים אנשים יחתכו”.

מספר ימים לאחר השיחה עם מפקד הכלא אליו הועבר ציין קוטייר כי: “קמ”ן … ישלם על זה, אני אתחתן איתו”, והוסיף “אני אפעל במקום ובזמן שאני אבחר וזה לא חייב להיות בתוך שב”ס, יש לי מספיק כוח בחוץ, יש לי את האנשים שלי בחוץ שהם יבינו שאני שובת רעב ושנשקפת סכנה לחיים שלי הם לא ישבו בשקט”.

בבקשת המעצר שהוגשה במקביל צוין כי: “המבקשת ערה לכך כי המשיב אסיר, ואינו עתיד להשתחרר בזמן הקרוב. עם זאת המבקשת תטען כי המעשים המיוחסים למשיב מעידים על המסוכנות הרבה הנשקפת ממנו.

“מדובר במשיב אשר לא חשש לסחוט באיומים קצינים בכירים בשירות בתי בסוהר. לכך יש להוסיף כי מדובר במי שלחובתו עבר פלילי לא מבוטל. המבקשת תטען כי העובדה שהמעשים המיוחסים למשיב בוצעו לכאורה על ידי המשיב תוך כדי תקופת מאסרו בתוך כתלי הכלא יש בה כדי להכריע את הכף לחובתו”.

*******
קראו גם:

סוהר בשב”ס הותקף בבית הכנסת: האירוע שמטלטל את מבשרת ציון

– רוצח עם ארבעה מאסרי עולם מבקש להתחתן: העתירה שהדהימה את בית המשפט

מחבלת הטיקטוק מג’בל מוכאבר מתייצבת בכלא: צפו בסרטון ממעלליה

החזרת ארוחות והסתגרות: המחאה החדשה של האסירים הביטחוניים בכלא עופר

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים