חצי מיליון שקל בגין לשון הרע: התביעה שהוגשה נגד כלכליסט וידיעות אחרונות

בעלי מכון הדס לייעוץ קריירה ולימודים – אברהם אלקלעי, הגיש השבוע תביעת לשון הרע בסך 500,000 שקלים נגד האתר והעיתון כלכליסט מבית ידיעות אחרונות
צילום: ד"ר אבישי טייכר, ויקיפדיה

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

בבית משפט השלום הוגשה השבוע תביעת לשון הרע נגד האתר והעיתון כלכליסט מבית ידיעות אחרונות. התובע הוא בעלי מכון הדס לייעוץ קריירה ולימודים – אברהם אלקלעי. סכום התביעה: 500,000 שקל.

מכתב התביעה עולה כי “מוקד התביעה הינו פרסומי לשון הרע מצד הנתבעים, אשר נכתבו ופורסמו בעיתון המודפס ובאתר האינטרנט של כלכליסט”.

התובע אלקלעי טוען באמצעות עו”ד שמעון האן מירושלים, כי “ביום 13.07.2023 התפרסמה באתר של העיתון “כלכליסט” ובמהדורה המודפסת שלו, תחת מדור שוק ההון, כתבה מכפישה, להלן: “ירידה בתוצאות, מניה בשפל והפעלת לחץ על המנכ”ל. מה קורה באודיוקודס?…
“… הפעלת לחץ על המנכ”ל… כביכול עסקינן בחשיפת פרשיית סחיטה ואיומים או שמא פרשיית רצח”.

כתב התביעה מגולל בהמשך את הקשר לכאורה של אלקלעי לכתבה: “למען השלמת התמונה יובהר כי עסקינן בכתבה המפרטת את המצב אליו נקלעה החברה “אודיוקודס” ובה הנהלת החברה מסבירה את הירידה בביקושים למוצרים מכמה סיבות כך למשל: קורונה, חוסר וודאות כלכלית ועוד מיני רבות. בהמשך הכתבה נכתב אודות הפעולות שננקטו לאור המצב שאליו נקלעה החברה, למשל: פיטורי עובדים ומכירת החברה”.

עוד נטען שכתבה בכלכליסט צוין כי “גורמים מקומיים ובינלאומיים פנו לקרנות השקעה על מנת שיבצעו הצעת רכש ויגיעו לגרעין שליטה באודיוקודס. אף אחד מהניסיונות לא הבשיל לכדי עסקה.

“הניסיונות האלו הובילו לסכסוך של אדלרסברג עם חבר ותיק שלו, אבי אלקלעי, הבעלים של מכון הדס. אלקלעי ניסה לעניין את אחת מקרנות ההשקעה הגדולות בעולם ברכישת השליטה באודיוקודס. מדובר בקרן פרמירה האירופית, שרכשה את נטפים הישראלית. אלקלעי פנה למנהל הפעילות של פרמירה בישראל, רן מידן, מנכ”ל נטפים לשעבר. הפנייה לא הולידה דבר למעשה, מלבד דרישה לתשלום עמלה של חצי מיליון דולר מצד אלקלעי, שהפנה אותה לאודיוקודס ואדלרסברג.

“לפי המכתב ששלח אלקלעי, הוא ביצע מספר ניסיונות נוספים למצוא קונה לחברה, שלא הבשילו לכדי מגעים או עסקה, משום שהמנכ”ל וחברו הוותיק אדלרסברג לא שיתף פעולה. לכן, דרש אלקלעי פיצוי של חצי מיליון דולר על מאמציו. מנכ”ל
אודיוקודס מצידו, הודיע שאין בכוונתו לשלם לאלקלעי.

“באודיוקודס רואים בדרישה של אלקלעי ניסיון סחיטה.
“הוא שמע מאדלרסברג פרטים על חייו האישיים בזמן בילוי משפחות משותף, והוא מנסה לנצל את זה. יש עליו לחצים כלכליים והוא מנסה להוציא מאדלרסברג מה שהוא יכול – אמר מקורב לאדלרסברג”.

כך לשון כתב התביעה של אלקלעי המתאר את הפרסום בכלכליסט לפי גרסתו.

אלקלעי מגיש את התביעה על הצגתו לכאורה כסחטן, ומעלה את הטענה כי “בדיקה של העובדות לאמיתן מגלה תמונה שונה לגמרי: התובע מעולם לא ניצל את היכרותו עם מר שבתאי (אדלרסברג) למטרות זרות העולות לכדי סחיטה כנטען בחוסר תום לב מזעזע בכתבה.
“כמו כן, התובע הינו איש עסקים בעל מוניטין רב ואינו סובל מקשיים כלכליים כפי שצוין בכתבה”.

כאמור, סך התביעה של אלקלעי נגד כלכליסט וידיעות אחרונות – חצי מיליון שקלים.

******
קראו גם:

לא מצחיק: השחקן והסטנדאפיסט משה אשכנזי הגיש תביעה נגד האתר “ice”

כולל מערכות ynet וכלכליסט: ידיעות אחרונות לקראת גל פיטורים

התשלום נחשף: כמה כסף מקבל כל דייר על כל שבוע בבית האח הגדול?

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים