ראש השנה תשפ”ד: ההיערכות בכותל המערבי

בכותל המערבי נערכים לקליטתם של רבבות מתפללים שיגיעו במהלך ראש השנה תשפ”ד: הלילה, חמישי, בחצות, תיערך התרת נדרים ומיד לאחריה אמירת סליחות
צילום: הקרן למורשת הכותל

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

בעיצומן של ימי הרחמים והסליחות, ולאחר שהגיעו רבבות מתפללים למעמדי הסליחות המרכזיים הנערכים מידי לילה מאז תחילת חודש אלול בכותל המערבי, נערכת הקרן למורשת הכותל המערבי לארח את המוני בית ישראל שיגיעו במהלך ראש השנה וכן במעמדי הסליחות בעשרת ימי תשובה ובחגי תשרי.

הלילה, חמישי, בחצות, ערב ראש השנה, ייערך מעמד סליחות בהשתתפות עשרות אלפים שיגיעו מכל רחבי הארץ לאמירת הסליחות ולהתרת נדרים.

מהקרן למורשת הכותל המערבי נמסר כי מעמד הסליחות המרכזי של ערב יום כיפור יתקיים במוצאי שבת, אור ל ט’ תשרי, ה- 23.09.23 – התרת נדרים בחצות.

בתוך כך, לאור הצפי לריבוי כמות המתפללים המתעתדים להגיע לכותל, ובמטרה לאפשר השתתפות במעמדי סליחות מרחוק עבור אלו שאין באפשרותם להגיע, הקרן למורשת הכותל המערבי, הרשות לפיתוח ירושלים ורשויות מקומיות בפריסה ארצית, יקיימו פיילוט של מעמדי סליחות מרכזיים ברחבי הארץ.

המעמדים במרכזי הערים יתקיימו מצפון לדרום, בהשתתפות הקהל הרחב, כשהשיא יהיה במעמד אמירת הסליחות בחצות הלילה בשידור ישיר מרחבת הכותל המערבי.
המעמדים יתקיימו בערים: תל אביב, לוד, בית שמש, בת ים, גדרה, שדרות וצפת.

מהקרן למורשת הכותל המערבי נמסר כי “רבבות הגיעו במהלך חודש אלול למעמדי הסליחות המסורתיים ברחבת הכותל המערבי, בסימן “ותן שלום ביננו”, מעמדים שמלכדים את עם ישראל על כל גווניו בחודש המרגש – במקום המאחד.

“אנו קוראים לציבור להקדים את הגעתו למעמדי הסליחות בעשרת ימי תשובה ומזמינים את מי שאין באפשרותו להגיע פיזית לכותל המערבי להתחבר מרחוק, על מנת לפזר את העומסים וההגעה ובכך לשמור על בטיחות ושלומם של כלל פוקדי הכותל המערבי”.

הכניסות לעיר העתיקה ולכותל המערבי ייסגרו במידה ויהיו עומסים, הציבור מתבקש להישמע להנחיות הסדרנים לטובת בטיחות פוקדי הכותל המערבי ולעקוב אחרי הפרסומים וההנחיות המתעדכנות מעת לעת.

********
קראו גם: 

– מרגש: לקראת ראש השנה – כך נבדקה הבוקר תקינות אבני הכותל המערבי

– לקראת ראש השנה: עשרות אלפי פתקים בכותל המערבי פונו

בין חומותייך – טיול בירושלים

 

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים