תרגיעו עם השטויות: ליאון לא צריך את “סוכת ראש העיר” כדי לנצח בבחירות העירוניות 2023

קשקוש כזה באמת יכול להצחיק: הטענה כי יש לכנות את “סוכת ראש העיר” המסורתית – “סוכת עיריית ירושלים”, כדי לא לאפשר למשה ליאון מקדמה בבחירות העירוניות בירושלים 2023, היא בדיחה נחמדה. ראש העיר המכהן ינצח בפער גבוה גם בלי כל זה
צילום: חיים טוויטו

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

הטענה כי “סוכת ראש העיר” הענקית שתקום בקרוב בכיכר ספרא בירושלים ותארח מאות אלפי מבקרים, כביכול משרתת את מסע הבחירות של ראש העיר המכהן משה ליאון, היא מבדחת במקרה הטוב.

בימים אלו עולים פרסומים לפיהם ייתכן ותיפתח מערכה משפטית על מנת לשנות את שמה של הסוכה ל”סוכת עיריית ירושלים”, זאת על אף שבאופן מסורתי ובמשך שנים נקראת הסוכה – “סוכת ראש העיר”.

הנושא אף הגיע לפתחו של היועץ המשפטי לעירייה אלי מלכה, תחת תלונה כזאת או אחרת ולפיה נבדקים מהלכים משפטיים בנושא.

ייתכן כי על הנייר “סוכת ראש העיר” אכן נותנת עדיפות לליאון, רגע לפני קיומן של הבחירות העירוניות 2023. אך הבחירות האלו לא נערכות “על הנייר”. בפועל, ליאון מוביל לפי סקרים על יוסי חביליו שמתמודד מולו, ובפער גדול מאוד. מעבר לכך ובכל אופן רק לפני ימים בודדים הכריז חביליו על התמודדותו, כך שראש העיר המכהן מ”סוכת ראש העיר” עמד לנצח את הבחירות ללא כל תחרות.

מובן כי חביליו התלבט תקופה האם להתמודד בכלל, זו היתה אופציה שלבסוף נבחרה, בו בזמן כי עבור ליאון מדובר בדרך הכרחית. ראש העיר המכהן נשען על בלוק מצביעים חרדי שעם ובלי קשר ל”סוכת ראש העיר” המדוברת יבחר בו, אלו היבטים פוליטיים שמובטחים לו מזמן.

מעבר לכך, נדמה כי בקדנציה הזו התרכך היחס של חלק מהציבור החילוני בירושלים כלפי ליאון. ייתכן כי חלק מהציבור הזה לא ירגיש תחושת בהילות לצאת מהבית ולהצביע לחביליו, ומנגד, ייתכן כי אחרים ייצאו להצביע לליאון עצמו.

מועמד חזק יותר מחביליו, לפחות על הנייר, עופר ברקוביץ, הפסיד בבחירות הקודמות לליאון על אף שהצליח להוציא חילונים רבים מהבית ולטפח בעיר תחושת בהילות, זאת בשעה שמערכת הבחירות שניהל עד כה חביליו נראית מנומנמת משהו, ובלאו הכי שימש סגן ראש העיר בקדנציה הזו והיה חלק מהקואליציה.

גם סיעת התעוררות שממנה פרש ברקוביץ, מתמודדת הפעם רק למועצת העיר ירושלים, ולא מעמידה נכון לעכשיו מועמד לראשות העיר – כלל אין בתוכניות שלה כרגע התמודדות על ראשות העיר עצמה.

לגבי סיעתו של ליאון בבחירות, הרי שכאן אכן זקוק ראש העיר לקמפיין משמעותי לאחר שבבחירות הקודמות לא הצליח להכניס נציגים למועצת העיר ירושלים, אלא ש”סוכת ראש העיר” ספק אם משמשת קמפיין עבור הסיעה. נדמה כי אם בכלל הרעש המדומה סביב הנושא ישמש בימים אלו קמפיין עבור מרבית הסיעות.

צילום: חיים טוויטו

עיריית ירושלים: “עיריית ירושלים מקיימת את הוראות הדין ואת החלטות יו”ר ועדת הבחירות”.
מטה הבחירות של ליאון: “אירוע ‘סוכת ראש העיר’ מתקיים בחג הסוכות, בכל שנה, באופן מסורתי, ובכל השנים הוא נקרא ‘סוכת ראש העיר’. לראש העיר אין שום נגיעה בעניין”.

יצוין כי “סוכת ראש העיר” בירושלים היא הסוכה הגדולה בעולם, ותציע לציבור הרחב במהלך חול המועד סוכות מגוון פעילויות, סדנאות, הצגות ומופעים לכל הגילאים והאוכלוסיות בעיר ללא תשלום.

“סוכת ראש העיר” ירושלים שתקום בכיכר ספרא תפעל ממוצ”ש ט”ו בתשרי, 30.9, עד שישי כ”א בתשרי, 6.10.

********
קראו עוד: 

– סוכות וחול המועד סוכות בירושלים, 2023, כל האירועים

– חול המועד סוכות בירושלים 2023, האירועים בשכונות בירושלים

– צעדת ירושלים 2023: חול המועד סוכות בירושלים

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים