חשיפה: עשרות נערים שיכורים ונערות שיכורות בגילאי 13 בחצר האחורית של ירושלים בגן העצמאות

החצר האחורית המפחידה של ירושלים בגן בעצמאות: חבורות של עשרות נערים ונערות בגילאי 13-14 מתגודדות עם בקבוקי אלכוהול ומשקאות אנרגיה, ומעבירים ערבים לשוכרה
צילום: ימן

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

ערב ראש השנה התשפ”ד, ירושלים 2023, כך נראית החצר האחורית של העיר בגן העצמאות:

חבורות של נערים ונערות בגיל 13-14 מתגודדות בפינות הגן, סמוך למדשאה הגדולה, כשהן מצוידות בבקבוקי אלכוהול ומשקראות אנרגיה, לרוב מדובר בבקבוקי וודקה או ערק, או גם וגם. מדובר בכמה עשרות בני נוער, בעיקר לקראת סופי שבוע, בערבי חמישי, כשלמחרת לחלקם אין מסגרות בתי ספר.

על רקע אירועי האלימות בקרב בני נוער כפי שפורסמו באחרונה במספר ערים בארץ, הבולט שביניהם באחד מהגנים הציבוריים בפתח תקווה, מקוממת הידיעה כי אלכוהול בכלל נמכר בירושלים לנוער בגיל זה, ובכמויות שכאלה.

ירושלים היא עיר שקברניטה מתאים בהשקעתם בתחום החינוך. בתי ספר מתוקצבים השנה בסכום גבוה יותר מהשנה שעברה שהינו גבוה יותר מזו שלפניה. אך מה עם חייהם של בני הנוער והמסגרות שלהם מעבר לשעות הלימוד? זה נכון כי הרבה צריך להגיע מההורים ומהבית, ועדיין נדמה כי בהחלט נדרשת אכיפה:

לא ייתכן כי אלכוהול יימכר בבקבוקים שלמים לבני נוער במרכז העיר ירושלים. לא מדובר אפילו במי שמתקרבים לגיל גיוס, אלא בנערים על סף גילאי המצוות. נערות בנות 13-12 מסתובבות שיכורות בגן ומתגודדות באזורי הספסלים בצוותא עם נערים בני אותו גיל. כולם מוזגים לכולן בכוסות פלסטיק, ולהפך. כיצד כל זה מתאפשר?

אירועים כגון אלה אינם יכול להתקבל על הדעת מעצם היותם, אך מעבר לכך הם גם עלולים להתפתח לאירועי אלימות. הדרך קצרה בין מצבי שכרות ורוח שטות, לאלימות קשה של קטטות ודקירות. מדי שבוע כמעט מתפרסם אירוע שכזה בישראל.
אפשר לצפות מעיריית ירושלים ומשטרת המחוז להיערך בהתאם ולהציב במקומות אלו, הגלויים כל כך לעין, בלב ירושלים, אבטחה שתמנע את הכנסת כמויות האלכוהול בידי בני נוער כל כך צעירים.

*******
קראו גם: 

העיתונאי גיא לרר נגד החיבוק התקשורתי לנער המוכה בסרטון: “נקמה על אירוע דומה”

סרטון האלימות של הנערים בפתח תקווה: הטענה – לא קורה בחינוך החרדי

התרסקות: הנה מה שעומד לקרות למוטיבציה לגיוס לצה”ל של נוער ירושלמי חילוני

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים