שלומית בונה בירושלים את הסוכה התלויה הגדולה בעולם: צפו בסרטונים

צפו בסרטונים של הסנפלינג: החלה הקמת הסוכה התלויה הגדולה בעולם במלון וולדורף אסטוריה ירושלים, בגודל של כ-400 מטרים ובגובה של כחמישה מטרים
צילום: אורטל חזן

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

במלון וולדורף אסטוריה ירושלים מקימים בימים אלו את הסוכה התלויה הגדולה בעולם: גודלה כ-400 מטרים והיא בגובה של כחמישה מטרים.

הסוכה ממוקמת בקומת הלובי ומוצבת תחת גג זכוכית הניתן לפתיחה וסגירה בהתאם למזג האוויר ותוכנן במיוחד באופן כזה שישמש כסוכה חיה לאורחים במהלך ימי החג.

מלאכת העבודה על הסוכה החלה כבר לפני כמה שבועות, צוות של מהנדסים ומעצבים עמלו על תכנון הסוכה והעיצוב, גיבוש אמצעי הבטיחות והקישוטים.

החל מהבוקר, שלישי, שוקדים במלון וולדורף אסטוריה על עיצוב הסוכה ככרם עתיק והתקנת הסכך. צוות של מתקינים מקצועיים נתלים על חבלי סנפלינג מהגג ומחזקים את הסכך הענק בכ-70 כבלי מתכת ועשרות קורות עץ.

צילום: אורטל חזן

הסוכה תהיה כשרה למהדרין, כך שהמוני המבקרים הצפויים לבקר במלון יוכלו לקיים את מצוות הישיבה בסוכה.

מנכ”ל וולדורף אסטוריה, אבנר און: “מלון וולדורף אסטוריה ירושלים תוכנן במקור כך שהלובי הפנימי של המלון ישמש כסוכה חיה, עם גג זכוכית נפתח ובכך אנו משיגים בכל שנה את מה שכל בית מלון בארץ ובעולם מנסה לעשות מאז ומתמיד וזה להקים סוכה כשרה אך עם כל הנוחיות של מלון יוקרה.

“אנו נערכים לקראת חג הסוכות, בו המלון צפוי להיות מלא באורחינו מהארץ ומחו”ל, מצפים לקבל את פני אורחינו ולאפשר להם לקיים את מצוות הישיבה בסוכה תוך שהם נהנים מאווירה נפלאה וארוחה טובה ברמה ובסטנדרטים הגבוהים ביותר שלנו”.

מלון וולדורף אסטוריה נחשב לפרויקט המלונאי היקר ביותר בישראל עם עלות השקעה של כ-150 מיליון דולר. במלון, אשר רק לפני מספר שבועות זכה בתואר אחד מחמשת המלונות הטובים באפריקה ובמזרח התיכון לשנת 2023, 226 חדרים, מתוכם 29 סוויטות, אולם נשפים מפואר, חדרי ישיבות משוכללים, מסעדות גורמה, חדר כושר וספא יוקרתי.

צילום: אורטל חזן

*******
קראו עוד: 

– סוכות וחול המועד סוכות בירושלים, 2023, כל האירועים

– חול המועד סוכות בירושלים 2023, האירועים בשכונות בירושלים

חגי תשרי – חוגגים יחד בירושלים

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים