הזעם הבוקר בהר חומה: המשטרה שחררה את חסימת צירי התנועה, התושבים עדיין תקועים

חלק מתושבי הר חומה זועמים הבוקר על המשטרה ומעידים כי נותרו נצורים ללא גישת יציאה מהשכונה, לאחר שחלק מצירי התנועה באזור נחסמו לצורך טיפול בנפלי פגזים ישנים שאותרו הלילה
צילום: דוברות המשטרה

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

זעם ותסכול בשכונת הר חומה הבוקר, שלישי, עם חסימת חלק מצירי התנועה בשל טיפול חבלני בנפלי פגזים ישנים שאותרו בלילה בדרום העיר, סמוך לגבעת המטוס.

עיקר הטענות של התושבים מופנה למשטרה על הטיפול בפינוי נפלי הפגזים, שנערך הבוקר, ולדברי חלק מתושבי הר חומה יכול היה להסתיים כבר בלילה, או להעירך מאוחר יותר הבוקר לאחר שעות העומס.

במהלך הלילה נמסר מהמשטרה ומעיריית ירושלים כי “בעקבות איתור שני פגזים ישנים במהלך עבודות תוואי הרכבת הקלה בירושלים, נחסם רחוב דרך חברון בקטע שבין הרוזמרין עד רחוב מעלה דרגה לטובת טיפול חבלני משטרת ישראל בפריטים. ציבור הנהגים מתבקש להישמע להנחיות השוטרים בחסימות ולבחור מראש בדרכים חלופיות”.

במהלך הבוקר התלוננו תושבים רבים בשכונת הר חומה כי הם למעשה “נתונים במצור”. חלקם הסבירו כי אין להם כלל אפשרות לצאת מהשכונה, עקב העומסים וצוואר הבקבוק שנוצר בכביש שכן נותר פעיל.

בשעות אלו, הבוקר, מדווחת המשטרה כי סיימה את הטיפול בפינוי נפלי הפגזים וכי חסימת הצירים תשתחרר בדקות הקרובות, סמוך לשעה 10:00.

מהמשטרה נמסר כי חבלני מחוז ירושלים השלימו את הטיפול בשני נפלי פגזים מסוכנים וישנים שאותרו הלילה בדרום ירושלים במסגרת עבודות תוואי הרכבת הקלה. הכבישים שנחסמו באזור נפתחו לתנועה.
עוד נמסר כי “החל מאמש פעלו כוחות המשטרה מתחנת מוריה יחד עם חבלני מחוז ירושלים בטיפול בזירת נפלי הפגזים הישנים, לנטרול הסכנה שנשקפה מהם, וסגירת אזור הימצאותם לתנועה”.

נודע כי לפנות בוקר נערכו צוותי החבלה במחוז ירושלים והשוטרים וחסמו לתנועה את הרחובות הסמוכים למעבר תנועת כלי רכב ואזרחים. חבלני המשטרה טיפלו באופן בשני פגזי 90 מ”מ ישנים שאותרו במצב נפל והיוו סכנה.

צילום: דוברות המשטרה

קצין החבלה של מחוז ירושלים, ציין כי “מדובר בנפלי אמל”ח ישנים בני עשרות שנים, ולכן הסכנה הטמונה בהם כפולה. הטיפול בנפלים בוצע באמצעות הזזתם למרחב בטוח ופיצוץ מבוקר. אנו מזכירים לציבור, במקרים של איתור חפצים חשודים לסוגיהם, יש להתרחק מהמקום ולהרחיק סקרנים, לדווח מייד למשטרה בטלפון 100 ולהשאיר את הטיפול באותו חפץ חשוד לחבלני משטרת ישראל המיומנים לכך”.

עם סיום הטיפול כאמור, נפתחו חסימות הכבישים באזור והתנועה שבה בהדרגה לסדרה. עם זאת תושבים רבים מעידים כי למרות הסרת חסימות הצירים, הם עדיין תקועים בשכונה ללא יכולת ניידות ממנה, זאת בשל העומסים הגדולים שנוצרו.

******
קראו גם: 

– בינתיים זה כביש בלוף עם תמונת סלילה יפה: במציאות, בהר חומה שקועים עמוק בפקק

ארמון הנציב, הר חומה, תלפיות וארנונה יחושו הקלה? מנהרת אשר וינר פתוחה

 

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים