ההגמוניה בירושלים חוזרת לבית”ר?

עם פתיחת העונה המרשימה של בית”ר מול העניינים היגעים בהפועל, עולה המחשבה: האם ההגמוניה בירושלים חוזרת לצהוב-שחור?
צילום: מועדון בית"ר ירושלים הדף הרשמי

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

שנה חדשה, עונה חדשה ואולי גם מגמה חדשה בירושלים, שכמותה לא ראינו בעונה שעברה, בליגת העל, אז ההגמוניה המקצועית, עברה בצורה ברורה לאדומים של הפועל, שסיימו את עונת 2022/23 במקום הרביעי המכובד בפלייאוף העליון ואילו בית”ר סיימה במקום השמיני בפלייאוף התחתון.

כפי שזה נראה עפ”י שלושת המחזורים הראשונים של עונת 23/24, ההגמוניה חוזרת לבית וגן. בית”ר, למרות שפתחה את העונה במינוס 4 נקודות, עברה את הפועל, בזכות תיקו ושני ניצחונות רצופים ומאזנה עומד על פלוס 2 נקודות. להפועל נקודה מתשע, אם כי חייבים לזכור, שאנחנו רק במחזור השלישי ואפילו מכבי חיפה הגדולה, נמצאת בחלק התחתון של הטבלה, חוצצת בין שתי הירושלמיות.

יחד עם זאת, קשה להתעלם מהבדלים ביכולות שבהן פתחו השתיים את העונה.

אתחיל בבית”ר המשתבחת, הרבה בזכות המחליפים שהגיעו אחרי עזיבתם של הצמד המנצח, דנילו אספרייה ויון ניקולסקו. אבוקסיס נאלץ לבצע רכש בהתקפה, בעקבות החלל שהותירו שני החלוצים שעזבו, מסתמן שהוא מצא את אשר חיפש ובגדול. האחד הוא מיירון ג’ורג’, האחראי הישיר על שני הניצחונות האחרונים של הקבוצה, עם שלושה שערים במאזן האישי, השני הוא הניגרי פרד פריידיי שהגיע כבר בפברואר לבית”ר, וכבש 3 שערים בכל המסגרות. אבוקסיס זיהה את הפוטנציאל וביקש לממש את האופציה עליו לעונה נוספת.

אל השניים האלה, נוסיף את איסמעליה סורו מחוף השנהב, שחתם והצטרף, נכנס נגד חדרה כמחליף, והוכיח שהוא בדיוק מה שאבוקסיס חיפש בחוליה האחורית. בכלל, נראה שבית”ר של העונה היא המשך ישיר ליכולת מסוף העונה שעברה, יכולת שהביאה לבית וגן את גביע המדינה וכאן מגיעה יותר ממילה טובה גם לברק אברמוב, שנענה לכל בקשותיו המקצועיות של אבוקסיס ונראה שעבודת הצוות של השניים וההיכרות העמוקה ביניהם, רק מיטיבה עם הקבוצה.

בצד של הפועל, העניינים יגעים הרבה יותר. שני שחקנים שהגיעו הקיץ, כבר שוחררו, בן אז’ובל ואמיר אריאלי, מי שנשאר לא נושא פירות, כך הוא האנגולי פדרו קאפמבה שעדיין לא מרשים במיוחד, תומר אלטמן עדיין לא מרוכז, חייב לפנות מקום לאיינאו פרדה המוכשר, זיו אריה אומנם הודה בראיון אחרי משחק ההפסד לסכנין שקבוצתו “רכה” ושאפילו תיקו לא הגיע לה, אבל עם וידויים לא הולכים למכולת.

על כל אלה ניתן לרשום אכזבה בכמות הצופים שמגיעה למשחקי הקבוצה, ‘משיב הרוח ומוריד הגשם’, אנו מתפללים בשמיני עצרת, סוף חג הסוכות, בואו נקווה שעם רוח חדשה ושינויים בקבוצה, יבוא גם הגשם.

******
קראו גם: 

הצמידו היסטוריה אחת להיסטוריה אחרת: איך הפועל שנת 73 קשורה להפועל הזאת?

בית”ר עושה שלום עם ירדן

אבל למה של הכדורסל? אוהדי בית”ר ירושלים העלו באש חולצה וצעיף של הפועל ירושלים

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים