שגרה בירושלים: פיגוע דקירה נוסף הערב, חמישי

הירושלמים כבר מתרגלים לזה לגמרי: הערב, חמישי, התרחש פיגוע דקירה בתחנת הרכבת הקלה בגבעת המבתר בירושלים: פצוע אחד קל, המחבל נוטרל ונעצר
צילום: דוברות המשטרה

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

הערב, חמישי, לקראת השעה 21:00, הגיע מחבל חמוש בסכין רגלית לתחנת הרכבת הקלה באזור גבעת המבתר בירושלים. המחבל, בן 19, תושב עיסאוויה, העלה חשד בקרב המאבטחים במקום, ולאחר שפנו אליו לבדיקה, שלף סכין ודקר מאבטח של הרכבת הקלה ברציף.
המאבטח שנדקר ונפצע בידו, ומאבטח נוסף שהיה במקום, הגיבו במהירות, חתרו למגע, ירו לעבר המחבל ונטרלו אותו במקום.

כתוצאה מפיגוע הדקירה, נפצע המאבטח באורח קל בידו ופונה לבית החולים לקבלת טיפול רפואי. המחבל שנוטרל ונעצר, נפצע באורח קשה (עפ״י גורמי הרפואה) ופונה לטיפול רפואי.

כוחות משטרה גדולים של מחוז ירושלים הגיעו למקום, וחוקרי המשטרה פעלו בזירת הפיגוע לאיסוף ממצאים, בהם הסכין ששימשה את המחבל לביצוע הפיגוע. תנועת הרכבת הקלה הופסקה באזור בעקבות הפיגוע, ושבה לסדרה לפני זמן קצר הערב, עם סיום הטיפול המשטרתי בזירה. חקירת הפיגוע הוטלה על היחידה המרכזית במחוז ירושלים.

מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג׳מן קיים הערכת מצב עם המפקדים בזירת הפיגוע, ובסיומה אמר: “זהו פיגוע שני היום בגזרת המחוז שמכוון כלפי מאבטחים אזרחיים, המהווים נדבך משמעותי במארג האבטחה הקיים בירושלים ומורכב משוטרים, לוחמי מג״ב, מתנדבי משטרה ומאבטחים. ערנות המאבטחים ותגובתם המהירה, הובילו לנטרול מהיר של המחבל ולצמצום הנזק והנפגעים כתוצאה מהפיגוע”.

עוד אמר ניצב תורג’מן כי “תגובתם של המאבטחים הערב משקפת ערנות, חתירה למגע ומקצועיות מול מחבל שניסה לרצוח אותם, ועל כך הערכתי הרבה על תפקודם. ההגעה המהירה של כוחות המשטרה לזירה מעידה על מוכנות ודריכות גבוהה הנדרשת מאיתנו תמיד, ובפרט בימים אלו.
“המסר שלנו אל מול הטרור ברור וחד משמעי: אף מחבל לא ישבש את שגרת החיים והחגים בירושלים, ואנחנו נמשיך לפעול לנטרל במהירות כל איום ולהגן על תושבי ירושלים והמבקרים בה״.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים