שוב מפסידים לריינה: אבוקסיס צריך לנער את ההגנה, ההתקפה וגם את השוער

עונה שנייה ברציפות שבית”ר מפסידה לבני ריינה: כדאי שאבוקסיס יעביר מסר לכמה שחקנים בהגנה ובהתקפה, ולשים לב לא לשכוח גם את השוער
צילום: הדף הרשמי מועדון בית"ר ירושלים

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

מי שראה את ברצלונה עושה מהפך תוך 8 דקות בבית נגד סלטה וחוזרת מפיגור של 2:0 בדקה ה-75, יכול בקלות ללמוד לקח לחיים: בית״ר היא לא ברצלונה, ועל הרקע הזה קל יותר להבין את ההפסד המרגיז מול ריינה.

לא יודע באיזה סרט השחקנים של אבוקסיס נמצאים, אבל אם הם מרשים לעצמם הפקרות כל כך מזעזעת בעתיה הם חטפו מתוך שינה שני שערים מטופשים בתחילת המחצית השנייה, אולי כדאי שיוסי ייקח כמה שיעורים מקשטן ואלי כהן השריף שעל דבר כזה היו עורפים ראשים בהגנה ובעמדת השוער (מה זה היציאה האומללה הזאת בשער השני?), כי אם נחזור רגע לפסקה הראשונה, בית״ר איננה בארסה וכדי לחולל מהפך במשחק כזה קשה היא צריכה להיות בשיאה, בטח כשממול קבוצה כל כך מנחוסית שבשבוע שעבר פינצ׳רה את מכבי תל אביב בבלומפילד.

הכדורגל, אנחנו כבר יודעים, מתחיל מההגנה ואם ספגת פעמיים, יש לך המון מה לחשוב ביום כיפור.

אבל זה לא נורא כי בטווח היותר רחוק לאבוקסיס יהיה יותר קל לאפס את השחקנים. כנראה ששני הניצחונות במשחקים האחרונים גרמו להם לחשוב שישייטו לעבר מקום בפלייאוף, אבל חלומות זה נחמד כל עוד לא פוגשים את המציאות.

הליגה השנה קשה וצמודה ועוד נראה פספוסים. גם מכבי חיפה ומכבי תל אביב הוכיחו שהן לא כאלה גדולות ובמיוחד אחרי משחקים באירופה אפשר לעקוץ אותן, ככה שיש איפה לכפר על ההפסד המיותר הזה, כמובן אם נבוא מפוקסים ונתייחס לכל משחק כאילו אין מחר.

בעונה שבה היא מתחילה את במינוס של 4 נקודות, אין לבית״ר שום פריבילגיה להפסיד ככה סתם, כשגם בהתקפה היתה אוזלת רגל משוועת, ואני כבר לא מדבר על הפנדל של שועה שהיה גבולי ונשרק הרבה בגלל שבית״ר זה עדיין פירמה וריינה לא.

אבל אין מה להיכנס למרה שחורה כי זה סתם מזיק לבריאות. הכדורגל תמיד היה קשה ואכזרי ומי שזה מציק לו יכול להתנחם בזה שאנחנו כבר בונים סוכה והפועל ירושלים לא ניצחה.
גם ההתרסקות של הפועל באר שבע, עם התקציב הגדול, מלמדת שגם אם היה פה בעל בית שמוכן להפסיד כסף, עדיין יש הפסדים והם שורפים.

אני כבר לא נכנס לזה שמי שניצח את באר שבע, אבי ריקן, היה עכשיו צריך להיות בבית״ר ולא בהפועל פתח תקווה, קבוצת האווט-לטים, ופה אני חלוק על אבוקסיס שלא אוהב שחקנים מבוגרים, הגם שהוא עצמו היה בשיא שלו עד גיל 36.

ריינה מנצחת את בית״ר זו השנה השנייה ברציפות ולדעתי היא תמשיך לעשות בעיות. עם מאמן עקרוט כמו שרון מימר, ששייך לליגה של הגדולים, אני לא רואה את הקבוצה הזאת מתפנה מהנוף כל כך מהר וכדאי ששחקני בית״ר יחשבו איך הם מרימים את הכבוד מהדשא, כי הפסד נוסף כבר יהיה השפלה.

*******
קראו גם: 

שרנו לו בימק”א “דללה דללה”: מה קרה בין אוהדי קטמון ל”אורי של האדומים”?

פתיחת עונה חלשה? רדו מזיו אריה – לאחר עזיבת ברק בכר, יש להפועל את המאמן הטוב בארץ

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים