שי אהרון שומע? הפועל זו לא קבוצה אחות של מכבי ת”א

מה יפות הן שתי עיניה, אש הלהבה: כך הופך שי אהרון את הפועל לקבוצה שבה אחת הפעולות הבולטות היא קליטת שחקנים שגדלו במכבי ת”א
צילום: רץ ברשת, לפי סעיף 27א לחוק זכויות היוצרים

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

נפתח בצפירת הרגעה. הפועל ירושלים לא תרד ליגה בסוף העונה הנוכחית, יש חלשות ממנה בליגת העל, אבל תכל’ס, זה לא כזה מעודד.

בתום ארבעה מחזורים, עם 2 מ-12, הקבוצה של זיו אריה לא מפסיקה לאכזב. דווקא קבוצה כמו הפועל ירושלים, שבה מאמן, כל מאמן, לאו דווקא זיו אריה, מודע לכך שחרב הפיטורין אינה מתהפכת מעל ראשו, צריך לעבוד ברילקס, לבנות דור שלם של שחקנים תוצרת בית בבוגרים, גם במחיר של השתרכות בחלק התחתון של הטבלה.

המשימה צריכה להיות אך ורק בניית סגל תוצרת בית, ואם לתרגם לעברית: איינאו פרדה, אווקה אשטה, איתי זדה, עומר אגבדיש וכארם זועבי מנבחרת הנערים, שהגיע מהצפון. זה אמור להיות הבייס.

קחו את התיקו 1, שסחטה הפועל בטדי בדקה ה-95 במוצ”ש מול מכבי נתניה. עברו בבקשה על רשימת השחקנים שפתחו בהרכב. שמתם לב, או שזה עבר לכם מתחת לרדאר? אדליי, גלזר ופיבן, גרצ’קין ויאו, אלטמן, נידם ואשטה, קאפמבה, חוזז ודוין. חוץ מאשטה אין ברשימה הזאת אף שחקן תוצרת בית! בחייאת אריה, ככה בונים מועדון?

אבל למה בעצם אני פונה לאריה? הכתובת הישירה היא למנהל המקצועי של הפועל, שי אהרון, שככל הנראה חש חיבור בלתי מוסבר למנהלים המקצועיים של מכבי ת”א, בעבר למנהל המקצועי ג’ורדי קרויף וכיום למנכ”ל, בן מנספורד.

שימו לב: שחר פיבן, מתן חוזז ואור רויזמן שלושתם הגיעו הקיץ להפועל, במשלוח מיוחד ממכבי ת”א, נדב נידם הגיע משם בעונה שעברה, חוץ מפיבן שפתח את העונה בצורה סבירה, שלושת האחרים רחוקים מלהרשים.

רוי רביבו הושאל בינואר בשנה שעברה ממכבי, קיבל כאן דקות משחק, עזב את הפועל בקיץ, תראו איפה הוא היום. מה זה נתן להפועל? האם מנהל מקצועי אמור לעבוד מול פיגורות בסדר גודל של קרויף ומנספורד, לעתים על חשבון קידום אמיתי של שחקני בית?

ואני שוב מעלה כאן שאלה, שעלתה בטור קודם שלי: למה תומר אלטמן, פותח בהרכב, למרות היכולת הדלה שהוא מפגין? האם יש הערכה מוגזמת לכל מי שהיה פעם במכבי ת”א? מה עם המחויבות לאוהדים/הבעלים באדום, שכבר מאבדים סבלנות?

למה לא להתחיל ולהריץ שחקן בית מחונן ומוכשר ביותר, כמו איינאו פרדה, שגדל בליגת השכונות, מהתחתית של התחתית והגיע הקיץ עד לנבחרת הצעירה של ישראל? באיינאו יש פיזיות, ראיית משחק מדהימה, הוא כרגע גם היחיד שיכול לשגר כדורי עומק בין קווי ההגנה של הקבוצה היריבה.
אריה ראה את זה כמונו בשני הבישולים של פרדה, בניצחון בגביע הטוטו על הפועל פ”ת לפני פחות מחודשיים. למה לא להמשיך איתו?

אבל בואו נהיה דוגרים. אחת הפעילויות הבולטות בהפועל העונה, ולא רק העונה, היא קליטת שחקנים ממכבי ת”א. כמה זה עולה לנו? ניפגש במאי.

*********
קראו גם: 

פתיחת עונה חלשה? רדו מזיו אריה – לאחר עזיבת ברק בכר, יש להפועל את המאמן הטוב בארץ

שרנו לו בימק”א “דללה דללה”: מה קרה בין אוהדי קטמון ל”אורי של האדומים”?

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים