הפנייה ליועמ”שית בהרב-מיארה: לפסול רשימתו של קינג מהתמודדות בבחירות בירושלים

המרכז לנפגעי גזענות, הבית הפתוח לגאווה וארגונים נוספים פנו ליועמ”שית גלי בהרב-מיארה בבקשה לפסול את רשימת “מאוחדים” בראשות אריה קינג מהתמודדות למועצת העיר ירושלים
צילומים: שגיב כהן, תומר יעקובסון - ויקיפדיה

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

חודש לפני הבחירות המקומיות בירושלים:
המרכז לנפגעי גזענות, עמותת עיר עמים, הזרוע הציבורית והמשפטית של התנועה הרפורמית – יהדות מתקדמת בישראל, פורום תג מאיר והבית הפתוח בירושלים לגאווה וסובלנות הגישו ליועצת המשפטית לממשלה עו”ד גלי בהרב-מיארה ולמשנה ליועמש”ית עו”ד אביטל סומפולינסקי מכתב ובו בקשה לקבוע כי רשימת “מאוחדים עם אריה קינג” מנועה מלהשתתף בבחירות הקרובות למועצת העיר ירושלים.

לטענתם, “יש במטרותיה ובמעשיה של רשימת ‘מאוחדים עם אריה קינג‘ במפורש או במשתמע, משום שלילת האופי הדמוקרטי של המדינה וכן הסתה לגזענות”. אי לכך הם דורשים לפסול את הרשימה לבחירות הקרובות למועצת העיר ירושלים שיערכו ב-31 לאוקטובר 2023.

הפנייה מציגה ציטוטים מפרסומי הרשימה לצד התבטאויות ומעשים מצד העומד בראשה – אריה קינג, מכולם עולה לכאורה קידום תפיסות גזעניות כנגד ערבים, לצד הפצת שנאה לכאורה נגד קהילת הלהט”ב, וכן הבעת התנגדות ליוזמות לדו קיום ולחיים משותפים של כלל אוכלוסיית ירושלים, על גווניה השונים.

כל אלו מהווים על פי הפנייה ליועמ”שית מטרות מרכזיות של הרשימה המחייבות לכאורה לקבוע כי היא מנועה מלהתמודד בבחירות בירושלים.

במכתב מוצגות דוגמאות לאמירות שנויות במחלוקת של קינג, ולסיכום נכתב על סיעת “מאוחדים” כי “בשלל הראיות שהוצגו לעיל יש כדי לבסס באופן חד משמעי, משכנע וברור, כי המעשים והמטרות של הרשימה נגועים בהסתה לגזענות ובחתירה תחת ערכיה הדמוקרטיים של המדינה, ומחייבים לקבוע כי הרשימה מנועה מלהשתתף בבחירות למועצת העיר ירושלים”.

עוד נכתב כי “נבקש כי תוגש עתירה ליו”ר ועדת הבחירות המבקשת כי ייקבע כי הרשימה מנועה מלהשתתף בבחירות לרשויות המקומיות בגין הסתה לגזענות ושלילת אופייה הדמוקרטי של המדינה”.

בתגובה מסר סגן ראש עיריית ירושלים ויו”ר רשימת “מאוחדים” אריה קינג: “על כך נאמר, ‘אין הגמל רואה את דבשתו העקומה’. אני מבין שסיעות מבקשות להשתמש בארגונים שונים בציניות ועזות מצח שזועקות לשמיים כדי לפסול את רשימת מאוחדים – הרשימה הערכית, האידאולוגית והמקצועית ביותר מקרב כלל הסיעות בעיר שבנויה מפסיפס רחב של אנשי ונשות ציבור מהמעלה הראשונה, אנשי ונשות אמונה עם קבלות עשייה מוכחות שהובילו לאורך השנים פרויקטים גדולים, תוכניות ומיזמים מובילים לטובת כלל תושבי ירושלים.

“לעולם, ויעידו על כך כלל הקבוצות בירושלים ללא יוצא מכן הכלל, לא עניינה כחבר מועצת עיר וכסגן ראש עיר זהות האדם, דעותיו והשקפת עולמו שפנה לעזרה. עזרתי לכל תושב ותושבת, גם לאלו המנוגדים בתכלית לתפישת עולמי, באופן הנקי והראוי ביותר ויעידו על כך מתחריי במועצת העיר. לעולם לא פעלתי עם ‘פנקסנות’ כלפי תושבים מסוימים, ושליח ציבור שנוהג כך חוטא בראש ובראשונה כלפי תושבי העיר ובעיקר עושה קשר בנפשו.

“לאורך כל שנותיי כאיש ציבור, עזרתי ואני עוזר ללא סייג לכלל הקהלים והקבוצות בירושלים, בין אם אלו חרדים, ערבים, מסורתיים או חילוניים ושאר הקהילות ותמיד עשיתי ואני עושה זאת ללא קשר לזהותם או נטייתם המינית, כפי שאני נוהג מול כל תושב ותושבת בעיר – יותר מכל גורם עירוני אחר.

“לגבי קהילת הלהט”ב – מדובר בקהילה חזקה שחשה עצמה פעמים רבות כמורמת מעם עם אנשי ציבור ופוליטיקאים, לצד מנהלים בחברות המובילות במשק שמשתמשים בקשריהם ובכוחם העצום כדי לכפות את האידאולוגיה שלהם על תושבים ואנשי ציבור, וכמובן שגם בתוכה ישנם תושבים חלשים יותר לצד מבוססים בדומה לכל קבוצה אחרת בירושלים. לכן אין סיבה שקהילה מסוימת תזכה לזכויות יתר ותקציבים שאף התאגדות אחרת לא מקבלת”.

********
קראו גם: 

סגן ראש העיר קינג הולך עם האמת שלו עד הסוף: ברים ומרכולים בירושלים יסגרו בשבתות?

 

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים