מצפים לשלום עם ערב הסעודית? בינתיים תכירו את שגריר סעודיה לפלסטין שישמש גם קונסול כללי בירושלים

רגע לפני שהשלום העולמי מגיע: נאיף אל-סודיירי יהיה השגריר הסעודי הראשון בפלסטין מזה 30 שנה, ואמור אף לשמש קונסול כללי של סעודיה בירושלים
צילום: alwatanvoice

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

בשבועות האחרונים רבים עוסקים בשלום שאו-טו-טו נחתם בין ישראל לערב הסעודית, בהשלכות שיהיו לכך על מעמדה של ישראל באזור, בביקור הקרוב בריאד ובכלל במזרח התיכון החדש שמתהווה לנגד עינינו.

השאלה האם יצליחו לגשר על הבעיות שבדרך, כמו הגרעין הסעודי, חבילת ההטבות לפלסטינים או מה יגידו בקואליציה, נתפסת כעניין שולי שביידן, בן סלמן ונתניהו יפתרו על נקלה.

עד שהסכם השלום ייחתם על מדשאות הבית הלבן, תכירו בינתיים את השגריר הלא תושב הסעודי לפלסטין שהגיע אתמול מעמאן לרמאללה, לרגל הגשת כתב האמנתו ליו”ר הרשות הפלסטינית (לשיטתם הנשיא), אבו מאזן.

שמו, נאיף אל-סודיירי. הוא יהיה השגריר הסעודי הראשון בפלסטין מזה 30 שנים – מאז הקמתה של הרשות הפלסטינית, בעקבות חתימת הסכם אוסלו.

אל-סודיירי אמור להיות גם קונסול כללי של סעודיה בירושלים, למרות שהסכמת ישראל לכך, טרם ניתנה. ספק אם הסעודים בכלל פנו לישראל בנושא.

ועוד דבר, ברשתות החברתיות הפלסטיניות תוהים האם במהלך ביקורו הנוכחי ברמאללה, יגיע אל-סודיירי לתפילה במסגד אל אקצא ואם כן מאיזה שער? משער המוגרבים הנשלט ע”י ישראל או מאחד השערים האחרים המנוהלים ע”י הוואקף.
רוצים להמר?

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים