בתנועת ההיפרדות ממתינים לתוצאות הבחירות בירושלים: יכרתו ברית עם האופוזיציה לליאון?

בתנועת ההיפרדות שמצדדת בחלוקת ישראל למחוזות חילוניים מול דתיים ממתינים לתוצאות הבחירות המקומיות בירושלים בסוף החודש הבא ולאחריהן מקווים לכרות ברית ערים תומכות עם האופוזיציה שתקום
צילום: הדף הרשמי תנועת ההיפרדות

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

בתנועת ההיפרדות בישראל שתופסת בחודשים האחרונים תאוצה רבה בקרב רבים ומתפשטת בערים הנחשבות ליברליות, דוגמת ערי השרון, השפלה, תל אביב וגוש דן, מקווים בימים אלו לתוצאות מפתיעות בבחירות המקומיות בירושלים שייערכו בסוף חודש אוקטובר.

אין הכוונה היא לכך כי בתנועת ההיפרדות מצפים לניצחון של המועמד החילוני יוסי חביליו על פני ראש העיר המכהן משה ליאון שנהנה באופן גורף מתמיכת בלוק חרדי וכן מתמיכה מובהקת של המחנה הדתי-לאומי. השאיפה של גורמים בתנועת ההיפרדות היא לתוצאה כזו שתכניס מועמדים ליברליים רבים למועצת העיר ירושלים, גם אם אלו יכהנו במשך הקדנציה כחברי אופוזיציה לליאון, או “אופוזיציה מתוך הקואליציה” של ליאון.

החזון הגדול בתנועת ההיפרדות – שמצדדת בחלוקת ישראל למחוזות שונים ליברליים מול דתיים, וכן תומכת בניהול עצמאי לכל חלק בציבור – הוא לכרות ברית בין ערים שונות: ראשית בין הערים שבהן ינצח מועמד הליברלים החילונים בבחירות המקומיות 2023, ושנית מול אופוזיציות.
בערים שבהן יפסיד המועמד החילוני, דוגמת ירושלים ככל הנראה, ינסו לכרות בריתות עם חברי האופוזיציה במועצת העיר.

מה בדיוק זה ייתן?
ובכן, תנועת ההיפרדות מתכוונת להקים פעולות התנגדות רבות להחלטות שיכפו אורח חיים דתי, או יבטלו זכויות פרט של חילונים, גם אם הם בגדר מיעוט בעיר. ולכן, במסגרת ברית בין האופוזיציה בירושלים לבין ערים אחרות, יקום כוח התנגדות גדול להחלטות שנויות במחלוקת כנגד הציבור החילוני.

ולדוגמא: הבריכה בשכונת הר חומה, שלגביה קיים רצון של סגן ראש העיר ירושלים אריה קינג וכן של הסיעות החרדיות לסגור אותה בימי שבת. מאבקם של תושבי הר חומה בעד פתיחת הבריכה בשכונתם יוכל לקבל דחיפה חזקה וכתף תומכת כתוצאה מברית הערים – ובאמצעות כך לעורר פעולות התנגדות ומחאה, וכן להפעיל מוקדי לחץ מגוונים.

שיתופי פעולה נוספים ייתכנו למשל בשדה של תחבורה ציבורית שיתופית בימי שבת. כיום, תנועת התעוררות בירושלים מממנת את ההסעות שהחלו לפעול בירושלים ומחוצה לה בימי שבת בשבועות האחרונים. שיתוף פעולה של האופוזיציה במועצת העיר ירושלים בצוותא עם ערים ליברליות בישראל, יוכל להניב תקציבים גדולים יותר ותיאומים לוגיסטיים בהרחבתה של תחבורה כגון זו.

למעשה, על כך אולי תלויה כיום תקוותם של החילונים בירושלים: ברית בין האופוזיציה במועצת העיר לבין ראשי ערים חילוניים, במסגרת ניהול ותיאום אמצעים, כוחות ותקציבים של תנועת ההיפרדות בישראל.

******
קראו גם: 

יוזמת ההיפרדות לשתי מדינות: מה יעשו ירושלמיות וירושלמים שלא ירצו לחיות במדינת יהודה?

ואולי מרחוק, יש סיכוי אחד למיליון: יוסי חביליו הכריז על התמודדותו לראשות העיר ירושלים

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים