הריאיון שפורסם עם אלעד עמדי במקומון סיפק לי הוכחה נוספת: הוועד המנהל סגר איתו הסכם עלוב

ההסכם שחתם הוועד המנהל עם שדר רדיו ירושלים אלעד עמדי, הוא עלוב בעיני, והפשרה עצמה רפה – זו גם אחת הסיבות שבגינן התפטרתי מהוועד. בסופ”ש שעבר, עת פורסמה כתבת השער עם עמדי במקומון הירושלמי המודפס “ידיעות ירושלים”, קיבלתי הוכחה נוספת לדברים
צילום: Bentr15, ויקיפדיה

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

כהכנה לצום יום הכיפורים, עברנו במוצ”ש את המשחק מול נתניה שגרם לאוהדי המועדון לחוש סבל רב עוד בטרם החל יום התענית. אין ספק כי ההגדרה, “ועיניתם את נפשותיכם”, תואמת את התחושה בה סיימו האוהדים את המשחק.

אבל בהפועל כמו בהפועל אין רגע דל, ובטרם נתייחס למשחק שהיה ולמשחק שיהיה, נאלץ להתייחס “לפרשת עמדי”.
אם להודות על האמת לתומי סברתי, כי פרשה זו מאחורינו מלשון, “עיתונים ישנים שעוטפים איתם דגים בשוק”, אולם הריאיון שהעניק עמדי – כולל תמונת שער – למקומון הירושלמי מנייר “ידיעות ירושלים” בסופ”ש האחרון, אילץ אותי להידרש לעניין.

אפתח בגילוי נאות: איני מכיר את עמדי, מעולם לא החלפתי עימו מילה וחצי מילה. מעולם לא האזנתי לתכניתו – עד אשר הועברה אלי ההקלטה של דברי הבלע והשטנה שלו כנגד מועדון הפועל ירושלים ואוהדיו, ולאחר הגעת ההסכם בין המועדון לבינו, האזנתי להתנצלותו המשודרת – קיצר, איני מכיר את האיש כלל.

גילוי נאות 2: אני הייתי חבר בוועד המנהל של המועדון כשהתקבלה ההחלטה להגיע עם עמדי להסכם הפשרה והדבר היווה, בין היתר, את אחת מהסיבות בגינן הגשתי את התפטרותי מהוועד המנהל.
החותמת הסופית מדוע היה אסור – בתכלית האיסור – להגיע עם עמדי להסכם הפשרה, פיצוי כספי זעום, אם בכלל, והתנצלות בשפה רפה לטעמי, בוודאי לעומת השפה בה בחר להשתמש עת השתלח במועדון ובאוהדיו: בראיון/כתבה, שמצטיירת בעיני ככתבת יח”צ גרידא תוך “קריצת עין” לכאורה לקהל תומכיו/נאמניו/מאזיניו, “תראו איך הסתדר העניין”, טוען עמדי כי קיבל מידע מוטעה שגרם לו לפעול כפי שפעל.

כנגד טענה זו אומר כי ידוע לי שעמדי נמצא בקשרי חברות עם אחד מהגורמים הבולטים במועדון, ובשיחת טלפון או אפילו בהודעת טקסט קצרה יכול היה עמדי לברר את הדברים. מעבר לכך אומר כי אדם המשדר במסגרת תוכנית רדיו פופולארית, חובה עליו לברר את הפרטים הרלוונטיים לפני שהוא עולה לשידור באמירות כל כך קשות.
בשולי הדברים, ניתן להעיר כי עמדי בחר שלא לתבוע את מי שהעביר לו לכאורה מידע שגוי, וגם בזה יש כדי ללמד.

הרשתות החברתיות געשו בעניין, ונחלקו בין המצדדים בקבלת הסליחה, לבין הממאנים לסלוח. נזכרתי מיד בדבריו של אדם ברוך זצוק”ל על מהות הסליחה והחרטה והדרך שיש לעבור בה, טרם קבלת המחילה.
עמדי לא עמד באף תנאי, בסמוך לשידור הובהרה לו מאז מיידית טעותו, ותחת שיתנצל מיד בחר לעטות כסות משפטנים ועורכי דין, וכך גם התנצלותו שניתנה רק אחרי הסכם הפשרה העלוב.

יום הכיפורים הוא יום של סליחות בין אדם למקום ומקרין על הסליחות שבין אדם לחברו, לכן איני סולח לך עמדי ואיני מוחל, וטוב לו היית באמת מתחרט ומתנצל.
כן, אני כואב את החלטת הוועד להגיע לפשרה ההזויה הזו לטעמי – ויהיו השיקולים אשר יהיו “שקט תעשייתי”, להשאיר את העניין מאחורינו, או כל סיבה אחרת – בהגעה להסכם הנ”ל אפשרתם לעמדי “להרוויח” הון ציבורי/פופוליסטי על חשבון המועדון ואוהדיו, תוך הפקרה שלי ושל חברי ליציע.

באותה נשימה אומר מיד! כי אין לי ספק שהחלטת הוועד המנהל נעשתה -אך ורק! לטובת המועדון ואוהדיו – אך יחד עם זאת, הדרך לגיהנום רצופה כוונות טובות..

********

בסיום המשחק עם נתניה עטפה את האוהדים תחושה של מועקה קשה, בניגוד לכל היגיון של שוויון בדקה ה-90 שבד”כ מרגיש כתיקו “שכולו ניצחון”, החרדה מיכולת הקבוצה והכיוון הברור מטה לא איפשרה זאת.

עוד לפני המשחק אמר זיו כי מתן חוזז יקבל את כל התמיכה ממנו וכך גם עשה עם אלטמן מחד, ונתן את “הסטירה” לבאצ’ו וביטון.

צילום: הפועל ירושלים מועדון אוהדים, העמוד הרשמי

אני אינני נמצא באימונים ולכן אינני יודע מי זקוק לתמיכה ומי לסטירה, וסומך על הצוות המקצועי שהוא יודע. באותה נשימה אומר כי הגיע הזמן לשים סוף להצבתו של אלטמן בהרכב ותחתיו להציב את איינו, ולו בגלל הסיבה הפשוטה שאם כבר נעשות טעויות שיש לקבלן, טוב יהא ששחקן בית צעיר שהמועדון חפץ ביקרו, יבצע אותן.

המשחק עצמו היה בשליטה מוחלטת של נתניה, והיה מאוד ניכר לעין כי כלל השחקנים סובלים מחוסר ביטחון “עם משקולות על הרגליים”. חרף כל המלמולים, הצבתו של חלוץ טבעי בחוד לא יצרה מצבים לשער כלשהו, להיפך ילה נראה אומלל ולא “זכה” לקבל כדור אחד לגול.

ההצבה של גרצ’קין לראשונה בהרכב הפותח התבררה כנכונה מאוד, והוא הפגין יכולת גבוהה בהרבה מהיכולת שהפגין נדיר במשחקים האחרונים.
נידם, שעד המשחק האחרון היה הפחות גרוע מבין שלישיית הקישור הפותחת, החליט להצטרף לחבריו והיה במשחקו הגרוע ביותר מפתיחת העונה, ונראה כי גם דרכו – בוודאי על רקע הדינמיות והשער שכבש ביטון שאמורים לתת לו ביטחון להמשך – לספסל קרובה מתמיד.

שתי דמויות טרגיות היו בסיומו של המשחק – גלזר ואדליי, שאלמלא היינו סופגים את השער היו מועמדים לשחקן המשחק.
גלזר שהחליף את באצ’ו היה מצוין, בהקשר זה צריך לומר כי שיטת המשחק של הנעת כדור ובניית המשחק מהחלק האחורי אינה תואמת את יכולותיו, שכן הוא מוגבל טכנית ובעיקר פיזית, הדבר גרם לו למסור מסירת פז לרוטמן שחקן נתניה שהחל במהלך לשער.

צילום: מועדון הפועל ירושלים העמוד הרשמי

לגבי אדליי, שהפגין משחק מצוין תוך שהוא מבצע מספר הצלות של שערים בטוחים – העליהום שנעשה עליו מצד חלק מהקהל אינו מובן לי כלל. מדובר בשוער בית צעיר ופנטסטי שעתידו לפניו, שתרם משמעותית הן לעליית הליגה שלנו והן להישארותנו בליגה, עד הגעה למקום הרביעי בסיום העונה החולפת, שעוד יתרום לנו רבות.

בד בבד מוצע לצרף לצוות המקצועי מאמן שוערים ברמה הגבוהה ביותר שיסייע לאדליי להתקדם מקצועית. במה שנחזה להפקת לקחים ברורה, הונחה אדליי לאגרף כל כדור ולא לנסות ולקלוט כדורים, הדבר יצר מהלכים הזויים מאחר וכדורים “קלים” שאדליי היה חייב לקלוט, אוגרפו ע”י מה שיצר לחץ מיותר על כלל מערכי הקבוצה. מאידך, הכדור שהיה חייב לאגרף אחרי שניתז מהמשקוף, ניסה לקולטו, ויצר בישול מרהיב לזלטנוביץ’ המופתע שעל ראשו הונח הכדור. אין לי ספק כי מאמן שוערים איכותי יוכל לסייע רבות.

הצוות המקצועי כולו עמל להשיב לשחקנים את ביטחונם שאבד וליכולתם המוכרת, ושאלה ישובו נזכה לקבוצה מצוינת, כבר בבאר שבע בשבת הקרובה. באר שבע אומנם נמצאת במשבר, אבל אצלה בבית עם סגל שחקנים איכותי בהרבה “על הנייר” משלנו, נזדקק למעט שינויים ותחבולות וכמובן ל-100% יכולת של כל שחקן שישחק בטרנר.

תוכנית המשחק המוצעת צריכה להיות ברורה לשחקנים: אי ספיגת שער גם במחיר הקרבת החלק ההתקפי עד לדקה ה-25 לערך, שאז יש לקוות כי הלחץ של הקהל הרב בטרנר יופנה לשחקניו הוא, כך שייווצרו אפשרויות גדולות יותר ליצירת מצבים לידם שערם.
על הדרך יש לנסות לנצל את חסרונו הצפוי של מרציאנו לכיבוש שערים.

החלק הדומננטי של ב”ש הינו האגף השמאלי שלהם ( לופס וספר/בדש) והחלק הקדמי במרכז המגרש, מנגד (לאחר עזיבתו של שגיב יחזקאל וענייני החוזה של אבו עביד) החלק הימני שלהם – סטוינוב וטיבי, אינם מגנים ימניים טבעיים, ולא בכדי חפצו ביאהו – חלש.

לכן נראה כי יש להעביר את חוזז לאגף שמאל – שם יהיו לו יותר מרחבים לנצל את יכולותיו – ולהציב את עומר אגבדיש כקיצוני ימני שיוכל לסייע ליאהו בפרט ובמשחק ההגנה בכלל.

צילום: הפועל ירושלים מועדון אוהדים, העמוד הרשמי

יש לקוות שסדרת החינוך לבאצ’ו פעלה וגם הוא חייב לפתוח. על כן מוצע ההרכב הבא: אדליי, יאהו, באצ’ו, פיבן, גרצ’קין, איינו, אווקה, ביטון, אגבדיש, ילה, חוזז.

חוזרים מטרנר עם 3 נקודות!

יאללה הפועל!!!

**************
קראו גם: 

פתיחת עונה חלשה? רדו מזיו אריה – לאחר עזיבת ברק בכר, יש להפועל את המאמן הטוב בארץ

ג’רוזלם יונייטד? אלעד עמדי התנצל – הפועל ירושלים התפשרה

שי אהרון שומע? הפועל זו לא קבוצה אחות של מכבי ת”א

 

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים