אחרי פפ והחלוץ המדומה: הפועל המציאה את שיטת השוער המדומה?

פפ גווארדיולה המציא את שיטת החלוץ המדומה, ונדמה כי בהפועל ירושלים לוקים בהערכת יתר לאדביו אדליי, לעתים עד כדי המצאת שיטת השוער המדומה
צילום: מועדון הפועל ירושלים העמוד הרשמי

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

אדביו אדליי אשם לפחות בשניים משלושת השערים שספגה הערב, מוצ”ש, הפועל ירושלים במשחק החוץ באצטדיון טרנר נגד הפועל ב”ש, אבל זה רק חלק קטן מהעניין. אדליי ספג גם במחזור הקודם מול נתניה שער באשמתו. הוא נוטה לטעות מעבר למה שאפשר לצפות משוער זר.

האם מישהו בהפועל חושב כך? ספק. בהפועל די משוכנעים שיש להם ביד איזה יהלום לקראת אקזיט משמעותי. אדליי אולי איננו דניאל פרץ בעיני ראשי הקבוצה, אבל הוא בהחלט לא רחוק ממנו, אולי משהו באזור חיוג בורוסיה דורטמונד.

אדליי תופס כמובן בהפועל משבצת של זר. כך יוצא שהקבוצה, שגם הערב לאחר המשחק תיאר המאמן שלה את הרכות במספר אגפים בשדה, החליטה לוותר על זר אחד בשדה, לטובת עמדת השוער. מדוע? האם ללא קשר ליכולתו השנויה במחלוקת של אדליי, לא עדיף ראשית להציב שוער ישראלי ולהשתמש בזרים לעמדות השדה?

נדמה כי הכשל כאן הוא גם במאקרו וגם במיקרו. לכמה קבוצות בליגה יש שוערים זרים? לבודדות, וזה לא קורה סתם. קבוצות הגיעו למסקנה כי אין טעם לבזבז זר על העמדה. שוער, אלא אם הוא ברמת אניימה וצפונה, איננו שובר שוויון בליגה. ודאי שאדליי איננו שובר שוויון, הוא ביום טוב שוער סביר, וביום פחות טוב שוער שאשם בגולים שטותיים.

עד כמה שנעשה מאמץ להימנע מהקלישאה על “היהירות בקבלת ההחלטות בהפועל”, או אם תרצו, “היהירות במנגנון של קטמון” – קשה להימנע מהקלישיאה הזו. האם יש סנריו כלשהו שיגרום לראשי הקבוצה לרדת מהרעיון של אדליי? לרדת מהחזון של טיפוח אדליי? קשה לראות את הפועל מודה בטעות היסודית הזו.

לכן, הפועל חסרה זר על המגרש, בשדה. וכמובן, חסרה גם שוער טוב בשער.

********
קראו גם: 

הריאיון שפורסם עם אלעד עמדי במקומון סיפק לי הוכחה נוספת: הוועד המנהל סגר איתו הסכם עלוב 

פרץ הלך, מי נשאר?

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים