רשימת מייזלמן: זה מה שקרה כששדר “כאן 11” נכנס לשם

דיוק בשפה העברית ועיתונות אובייקטיבית: דו קרב סוער בצהרי הטוויטר בין אוהד הפועל ת”א אורי מייזלמן לשדר “כאן 11” ליאן וילדאו
צילומים: טוויטר (X), מרכז המרצים לישראל

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

מחר, שני, תגיע הפועל ת”א לשחק באצטדיון טדי נגד בית”ר, אבל נדמה כי הפעם הרעש הגדול נוצר הרבה לפני המשחק ובכלל בגלל אירוע אחר.

משטרת ישראל נערכת בכוננות גבוהה לקראת המשחק בטדי, שאמור להיות טעון, אלא שבינתיים לא ברור אם אוהדי הפועל ת”א יגיעו למשחק, שמא יעדיפו למחות נגד האלימות לכאורה שננקטה כלפיהם באירועי הדרבי התל-אביבי בשבוע שעבר, וכן בכניסה לאולם הדרייב אין לקראת חצי גמר גביע ווינר בכדורסל, שבסופו של דבר לא שוחק.

מי שמצא את עצמו בעין הסערה מבחינת אוהדי הפועל ת”א הוא ליאן וילדאו, שדר ומגיש ב”כאן 11“, שכיכב ב”רשימת חיסול בתקשורת”, שהרכיב אחד האוהדים היותר מוכרים של הקבוצה, אורי “כובע גרב” מייזלמן.

בחשבון הטוויטר (X) שלו סימן מייזלמן את העיתונאים שלטעמו דבררו את הצד של המשטרה מול הצד של האוהדים. לווילדאו העניקה רשימת מייזלמן את המקום הראשון, ולפי הנכתב, “ראשון – ליאן וילדאו. מדברר כבר שלושה ימים את המשטרה, לוקח את הצד שלהם, אפס גדול”.

וילדאו כנראה לא ראה בכך מחמאה גדולה מדי. הוא החליט להשיב למייזלמן וצייץ: “אורי, מה כולל הכבוד ברשימת החיסול שלך? יש איזה בונוס פיזי, או שסתם מקללים אותי? ולגופו של עניין – אפילו שאוהד הפועל העמיד אותך על טעותך – עפת על הלייקים. תהנה. מקווה שבמסעות שלך לפולין עשית תחקיר טוב יותר. חג שמח”.

מייזלמן הוא מדריך נוער בלימוד השואה, ודיוק בשפה העברית כנראה נמצא אצלו גבוה בסדר העדיפויות. הוא השיב לווילדאו כך: “א. כש. ב. כידוע לך אני נגד אלימות. ג. שמעתי אותך מגיש פינות, תארת את המציאות כפי שהועברה ע”י המשטרה, תיארת חוליגנים אל מול אלימות משטרתית. לא שאלת למה הוצגו רימונים צהובים אחרי ששוטר הודה שזו תמונה מבושלת. ד. אני לא חוקר שואה, אני מדריך מתוך מחקרים קיימים. חג שמח”.

וילדאו הגיב גם לכך במהלך התקפי משלו. גם אצלו כנראה נמצא הדיוק בשפה העברית בעדיפות גבוהה, והוא השיב למייזלמן כך: “א. עדיין מאחל לך את העברית שלי. בהתנשאות אתה טופ. ב. ברור. כל הציוץ שלך הוא מופת נגד אלימות. ג. לא רק הבנת הנשמע שלך רעה, גם הבנת הנקרא. הודעת המשטרה: נתפסו 2 תושבי ת”א עם רימוני עשן (לא כתוב אוהדי הפועל). אח”כ בנפרד על המחסן. בלי רימוני עשן. ד. מקווה שאתה טוב יותר בלקרוא מחקרים”.

זהו. עד כאן. וכמו שאומרים באמת, חג שמח.

********
קראו גם: 

אולי שוב ענת קם? התוכנית “המרדף” מתקשה בליהוק נשים להתמודדות בעונה הקרובה 

המגיש יהונתן כהן על התנהלות השוטרים: “פגיעה חסרת רסן, חרפה”. צפו בסרטון

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים