זיו אריה, לא ראית יכולת חלשה שלכם? מישהו הסתיר לך?

הפועל ירושלים חטפה אתמול, מוצ”ש, שלישייה מהפועל ב”ש, ביכולת שאולי עוד תגרום לאורי אלון להתרחק מהקבוצה, אבל המאמן זיו אריה ראה כנראה משחק אחר. כמו שאומרים לפעמים בהפועל, יש פה דיסוננס
צילום: הפועל ירושלים מועדון אוהדים, העמוד הרשמי

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

הפועל ירושלים ספגה אמש, מוצ”ש, שלישייה ללא מענה מהפועל ב”ש, שעד למשחק הזה היתה עם שלושה משחקים ללא ניצחון ושיוועה לנקודות בדיוק כמו הפועל, אבל נראתה בשתיים-שלוש רמות מעליה.

במועדון ממתינים למעורבות גדולה יותר של אורי אלון, אבל אחרי תצוגות נפל כאלה, לא ברור אם זה אכן יקרה. אלון השקיע בקבוצה העונה 10 אחוז מתקציב השחקנים שלה, שעומד על 12 מיליון שקל. אנשי הפועל מתגאים במעטפת יקרה שמקבלים השחקנים, אבל היכן היא באה לידי ביטוי?
אנליסטים יושבים על הספסל, אריה רוכן לעברם תוך כדי משחק, מחכה לעצה טובה. מחזה די סוריאליסטי לטעמי, ואיפה אנשי הסקאוטינג? הביאו את הזרים והישראלים הכי חלשים בליגה. קאפיטה ברמה של בוטאקה? חוזז שווה בדש? יילה דווין ראוי במקומו של ראונו סאפינן שנפצע עוד בטרם צפינו ביכולותיו? שאלה.

ובכלל, לאן הלך הכסף שהגיע מהמכירות של החורף והקיץ? גוני נאור שעבר למכבי חיפה בינואר תמורת 2 מיליון שקלים ועוד בונוסים, אחמד סלמאן נמכר גם הוא בינואר לנתניה ועוד מיליון שקל נכנסו לקופה, גיא בדש עבר בקיץ לב”ש, כנ”ל הראל שלום, מה קורה עם הכסף? יש אנליסטים, יש סקאוטינג ועם מה נשארו האוהדים המסכנים? עם מכביסטים!

נעבור למשחק. הגיבור הטראגי אמש בטרנר הוא אדביו אדליי, השוער הניגרי נמוך הקומה של הפועל, שפתיחה רעה מאוד שלו העונה ערערה את יכולתה של הרביעייה האחורית כולה.

לאדליי יד ורגל תרתיי משמע בכל אחד משלושת השערים שספג. מיקום לא נכון, תזמון לוקה ביציאה לכדור וחוסר ביטחון של שוער מתחיל, ליוו אותו לאורך כל המשחק וכשזיו אריה כבר צדק, והקים מהספסל את השוער המחליף נדב זמיר לקראת סוף המחצית הראשונה, הוא שינה את דעתו והמשיך עם אדליי במחצית השנייה.

החלטת להחליף את השוער הראשון שלך, צדקת, לך על זה, לא עלית איתו בתחילת המחצית השנייה? גם פגעת בזמיר, וגם אכלת מהפירות הבאושים של אדליי.

הטענות שלי כלפי אריה ממשיכות אל תוך מה שקרה בראיון שהעניק בסוף המשחק לצ’רלטון. רבות כבר דובר, סופר ואפילו ‘הוצג’, אודות אריה, הדמות המאוד שונה של המאמן הטיפוסי המתראיין. הוא מדבר אוטוסטרדה, שפתו קולחת, לא תמיד מישיר מבט למראיין, אבל כשמגיע להחטיף לשחקנים שלו על משחק גרוע, הוא לא בחל. הפעם טעה ובגדול:

“לא ראיתי יכולת לא טובה, עכשיו אני אגיד שלא נפלנו מב”ש ואתם תצחקו, לא היינו פחות עם הכדור, לא יצרנו פחות מצבים, עשינו הרבה מאוד דברים טובים. כל מה שהם רצו זה גול מהיר וקיבלנו גול רך מאוד שהכניס אותם למשחק, אחרי דקה יצרנו מצב ל-1:1, קיבלנו גולים מאוד קלים. בחלק הקדמי אנחנו מגיעים בצורה מאוד יפה, כדורגל לפי העקרונות שלנו, אבל שם אנחנו ילדותיים, לא מספיק איכותיים, הכול אצלנו על יד. הם משישה מצבים אמיתיים, עשו שלושה, אנחנו מעשרה לא עשינו כלום”.

לא ראית יכולת לא טובה שלכם? מישהו הסתיר לך? בחלק הקדמי אתם מגיעים בצורה מאוד יפה? היו לכם 10 מצבים אמיתיים, זיו אריה? רציני?

כנראה ניסה להרים לשחקנים, במשחק ירוד מאוד שלהם. מה נאמר. יש פה דיסוננס.

******
קראו גם: 

אחרי פפ והחלוץ המדומה: הפועל המציאה את שיטת השוער המדומה?

שי אהרון שומע? הפועל זו לא קבוצה אחות של מכבי ת”א

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים