לקראת ברכת הכהנים בכותל המערבי בירושלים: היערכות המשטרה ושינויים בהסדרי התנועה

לקראת המעמד הראשון של ברכת הכהנים השבוע בכותל המערבי בירושלים בחול המועד סוכות: היערכות וכוננות מוגברת של המשטרה ושינויים בהסדרי התנועה
צילום: דוברות המשטרה

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

שוטרי מחוז ירושלים ולוחמי מג״ב פועלים בימים אלו לשמירת הביטחון, הסדר הציבורי והכוונת התנועה במהלך ימי חג סוכות. במסגרת ההיערכות המשטרתית המיוחדת לאירועי חג הסוכות בירושלים, מחוז ירושלים נערך גם לאבטחת אירועי ותפילות ברכת הכהנים בכותל המערבי.

תפילות ברכת הכהנים, תתקיימנה השנה בכותל המערבי בירושלים בשני מופעים – מחר ביום ב’ (2.10) וביום ד׳ (4.10) בשעות הבוקר.
כמדי שנה, מחוז ירושלים של המשטרה יפעל עם כוחות מתוגברים לאבטח את הציבור הרב שצפוי לפקוד את הכותל המערבי בתפילות אלו. בימים אלו תגביר המשטרה את פעילותה סביב העיר העתיקה וסמטאותיה, בצירי תנועת המתפללים ובכותל המערבי.

צילום: דוברות המשטרה

במסגרת ההיערכות המשטרתית, יוצבו שוטרים לבידוק ו-ויסות קהל, במטרה לנתב בבטחה את הציבור הרב הצפוי להגיע לרחבת הכותל המערבי, זאת בהתאם למגבלה הבטיחותית של מספר המשתתפים המרבי במקום.

בשל היערכות זו וצפי להגעת מתפללים ומבקרים רבים לאזור – לא תתאפשר כניסת כלי רכב לעיר העתיקה ותנועה בצירים הסמוכים, בהם: כביש עוקף העיר העתיקה, דרך מעלה השלום, שער יפו, גת שמנים-דרך העופל, רוקפלר וסולטן סולימאן.

הציבור מתבקש להימנע מלהגיע לאזור העיר העתיקה בכלי רכב פרטיים ולהסתייע בתחבורה הציבורית, היסעים מחניוני ‘חנה וסע’ והרכבת הקלה.

ממשטרת ישראל נמסר: “אנו קוראים לציבור לגלות ערנות ולפנות למוקד החירום 100 של המשטרה בכל אירוע חריג המצריך טיפול משטרתי או בעת זיהוי חפץ חשוד. כמו כן, ניתן לפנות גם למוקד המידע הארצי של משטרת ישראל – מוקד 110, בכדי לקבל מידע רלוונטי ולהתעדכן בהתאם”.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים