מי ומה עומד מאחורי מודעות הנעדרים שנתלו בימים האחרונים בירושלים?

מאות מודעות נעדרים נתלו ברחבי ירושלים בסוף השבוע האחרון ועוררו סקרנות. עכשיו מתברר: מדובר בחלק מקמפיין השבת צעירים לעיר של תנועת התעוררות
צילום: התעוררות

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

קמפיין הנעדרים ששטף את העיר בסופ”ש האחרון, לא השאיר את הירושלמים אדישים. בין קבוצות הפייסבוק והוואטסאפ המקומיות רצו מודעות הנעדרים עם תמונותיהם של ירושלמים צעירים תחת הכותרת “נעדר/ת צעיר/ה”.

לאחר 48 שעות התבררה התמונה המלאה: מדובר בחלק מקמפיין הצעירים של תנועת התעוררות לקראת הבחירות המקומיות בירושלים 2023, שיתקיימו בעוד פחות מחודש.

הצעירים שתמונותיהם נתלו ברחבי העיר, הם ירושלמים לשעבר, ילידי העיר או סטודנטים שלמדו בירושלים ועזבו את העיר לאחרונה מסיבות שונות, “שלא תבינו לא נכון, ירושלים היא בלב שלנו”, אמר מיכה פרייס, אחד הצעירים שמשתתף בקמפיין ועזב לאחרונה את ירושלים, “אבל הבנו שאין לנו פה עתיד, אין פה מקום יותר לצעירים. האינטרסים הצרים, לא מקדמים את האינטרסים של צעירים ליברלים”.

לפי נתוני המכון לחקר מדיניות ירושלים, ההגירה השלילית מהעיר נמצאת בשיאה ומספר הצעירים שבוחרים לעזוב את העיר לטובת ערי המרכז או סביבת ירושלים, הולך וגדל.
עזיבת הצעירים את העיר – בין אם ילידי ירושלים או סטודנטים שבוחרים לעזוב מייד אחרי הלימודים – היא כאב עמוק בירושלים. תנועת התעוררות, שנלחמת למען השארת והשבת הצעירים מאז הוקמה לפני 15 שנים, החליטה להוביל את הנושא בקמפיין עד הבחירות.

התעוררות מקדמת מספר מהלכים לעידוד צעירים ומשפחות צעירות להישאר ולחזור לירושלים ביניהם – קידום חוק הגדרת ירושלים כאזור עדיפות לאומי, מענק מס לתושבים חוזרים, פיתוח חממות הייטק, הקמת מנהלת תעסוקה להשמה של סטודנטים לאחר סיום התואר, פיתוח מסלולי דיור מותאמים לאוכלוסייה יצרנית ועוד.

צילום: התעוררות

אדיר שוורץ יו”ר תנועת התעוררות בירושלים: “המציאות בה אני מסתכל סביבי ורואה עזיבה המונית של חברים, שכנים ומשפחה קרובה, אנשים שגדלתי איתם, בגיל שלי, עוזבים את העיר מלית ברירה – היא לא גזירת גורל. עם דור חדש המורכב ממנהיגים צעירים שהנושא הזה בדמם, התעוררות היא התנועה היחידה בעיר שתדע להביא פתרונות אמיתיים, כדי לפתור את המשבר.
“לא מדובר על קמפיין שמדבר רק לצעירים. בסופו של דבר, כל אמא חוששת מהיום בו הבן שלה יודיע לה שהוא עוזב את העיר. אנחנו רוצים להחזיר את ירושלים להיות עיר אטקרטיבית שכיף, משתלם ונוח לגור בה, מכל הבחינות”.

********
קראו גם: 

בבית הכרם מתחיל ליפול לכולם האסימון: זה עלול להיות דור הילדים החילוני האחרון בשכונה

בתנועת ההיפרדות ממתינים לתוצאות הבחירות בירושלים: יכרתו ברית עם האופוזיציה לליאון?

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים