לא עוזב את העיר – והפעם, ליעד רוח

ספיישל שמחת תורה – והפעם עם איש יחסי הציבור ליעד רוח, בן 40, נשוי+3, שמסביר למה הוא לא מוכן לחצות את הקווים לצד הפוליטי?
צילום: שרון גבאי

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

ירושלמי מלידה?
כן, עוד מעט בדיוק 40 שנה.

ספר לנו על פינה נסתרת בירושלים, שלא הרבה מכירים:
הגג של מלון view hotel, תצפית מדהימה על ירושלים, במיוחד אחר הצהריים.

מה המציאו הירושלמים?
לירושלים יד ורגל ברשתות הגדולות בארץ, אבל דווקא היום באווירת החג אתעכב על האומן 17, שבו היינו חוגגים את החגים בגדול. מקווה שאני מעלה חיוך וזיכרון טוב להרבה קוראים עכשיו.

היכן הארוחה הכי טובה בעיר?
בירושלים יש כמה מסעדות מדהימות, כל אחת עם חוויה קולינרית אחרת. אבל אם צריך לעשות שנייה סדר: שוק – ג׳קו, ממילא – לוצ’נה, מסעדת שף – סאטיה, אסיאתי – סטיישן 9. הבחירה קשה, ירושלים חזקה בקולינריה.

מה חסר בעיר?
בעיקר חדשנות ותיירות.
חדשנות – חברות הייטק, בניינים חדשים, זכוכית, טכנולוגיה ועתיד. ערים היסטוריות ו-ותיקות כמו ניו יורק, לונדון, השכילו לבנות לגובה, זאת לצד הגדלת ושמירה על ההיסטוריה והמסורת.
לדעתי צריכים להגדיל את החוויה בירושלים באופן משמעותי. לחזק את האופן שהתיירים גם המקומיים, חווים את העיר. החל מתאורה בכל מקום, מתקני תיירים והנגשה גדולה יותר. ירושלים אחת הערים היפות בעולם וזה לא עובר מספיק טוב וחבל.

לאן יוצאים בסוף השבוע?
לשוק, בעיקר מסעדות, ברים. שבת, בעיקר מתחם התחנה.


חוויה אישית שלך בירושלים שריגשה אותך:
השתחררתי מהצבא לאחר 10 שנות שירות. לא הייתי הרבה בעיר באותן שנים והגעתי לכותל לומר תודה ולציין נקודה בחיים. שם, רגע לאחר התפילה, ראיתי מאות חיילי צנחנים מגיעים. נשארתי להשבעה בלבוש אזרחי עם כיפה על הראש, ללא ספק אחד הרגעים המרגשים שחוויתי בעיר.

לקוח שהשפיע עליך?
הבעלים של קבוצת לוצ׳נה. חבורת צעירים חדורי מטרה, שמאמינים בירושלים. פותחים מסעדה אחרי מסעדה, במקצועיות אדירה ובמוטיבציה שלא נגמרת. אני אוהב אנשים שהם בטירוף מקצועי, שהם אוהבים את מה שהם עושים, חיים ונושמים אותו כל היום.

מתי נראה אותך בפוליטיקה המוניציפלית?
לא תראו אותי. אני מאחורי הקלעים. לא מזלזל בעיריית ירושלים, ההפך הוא הנכון, חושב שיש להם תפקיד חשוב ביותר בניהול וקידום העיר.
אני רואה את חמי, עו”ד אלישע פלג – סגן ראש העיר, פועל שנים רבות בעירייה, והרבה בזכותו תחומים רבים קודמו בעיר. תקציבים שהגיעו בזכות נחישותו ודברים נוספים.
אבל זה רחוק ממני כרגע. אוהב את ירושלים מאוד. יש רק אחת כזו וצריך לשמור עליה. אני תורם לה בדרכי, בעיקר עושה לה שנים יחסי ציבור.

ערב חג, מה אתה מאחל לירושלים ולירושלמים?
שקט ובעיקר אחדות. ירושלים היא סוג של מיקרוקוסמוס של מדינת ישראל, הכל מהכל. עצוב לי לראות את השנאה בעם בתקופה האחרונה. מישהו שבצד אחר של המפה הפוליטית ממך, הוא חצי אויב. הוא לא מבין כלום ואתה כועס עליו לפני שהתחיל לדבר. מציאות עצובה. סבלנות, אנחנו עם אחד, יש מקום לכולם, ולכולנו יש רק מקום אחד, מדינת ישראל – והעיר ירושלים.


****
רוצים לפרגן לירושלמים נוספים?
כתבו לי באינסטגרם: ממש כאן

 

***********
קראו עוד: 

לא עוזבת את העיר: והפעם עם אריאלה רג’ואן

לא עוזב את העיר: והפעם, ממי אבי לוי רוצה לבקש סליחה?

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים