מלחמה גם על השקל: בנק ישראל ימכור מט”ח במיליארדי שקלים

בעקבות המלחמה בדרום, השקל נחלש בחדות מול המטבעות המובילים בעולם – הדולר נסחר סביב 3.9 שקלים. בנק ישראל הודיע: “נפעל בשוק על מנת למתן את התנודות”

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

אתמול, ראשון, ננעלה הבורסה בישראל בירידות חדות במדדים המובילים: לאחר שפתיחת הבורסה התעכבה בכ-10 דקות לאור הירידות המשמעותיות בטרום המסחר, ת”א 35 צנח בסופו של דבר ב-6.47%, ת”א 125 ב-6.69% ות”א 90 ב-7.89%. מדד הבנקים ספג ירידה דרמטית של 8.7%.

הבוקר המסחר במט”ח התחדש, וכצפוי השקל נחלש בחדות מול המטבעות המובילים. הדולר נסחר סביב 3.9 שקלים, עלייה של למעלה מ-1.5%, והאירו מזנק גם הוא ונסחר סביב 4.12 שקלים.

לאור הירידות החדות ובעיקר לקראת הצפי להמשך המגמה בצל המלחמה, בנק ישראל הכריז על תוכנית יוצאת דופן למכירת מט”ח בהיקף של עד 30 מיליארד שקל:
“הבנק יפעל בתקופה הקרובה בשוק ככל שיידרש על מנת למתן את התנודות בשער השקל ולספק את הנזילות הנדרשת להמשך הפעילות הסדירה של השווקים. בנוסף לתוכנית ה-30 מיליארד, ובמידת הצורך, אספקת הנזילות לשוק תתבצע גם ע”י הפעלת מנגנוני עסקאות SWAP של הבנק בשוק בסכום של עד 15 מיליארדי דולרים. בנק ישראל ממשיך לנטר את ההתפתחויות, עוקב אחר כלל השווקים ויפעל בכלים העומדים לרשותו בהתאם לצורך”.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים