היישר מהמילואים: ישי הספיק להגיע ללידת בנו בהדסה

קרן אור בהדסה עין כרם בימים קשים מנשוא: ישי חובב הספיק להגיע מהמילואים בגבול לבנון וללוות את אשתו הדס בלידת בנם. ליסי שרבי, המיילדת: “התרגשתי כל כך להיות חלק מהרגע הזה. ישי עשה הכל כדי להגיע, והצליח לקבל את בנם יחד עם הדס”
צילום: דוברות הדסה

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

כאשר הוקפץ ישי חובב למילואים ביום שבת בבוקר, הוא והדס רעייתו לא דמיינו שהאירוע יסתיים בלידה בהדסה עין כרם – לשם הספיק ישי להגיע מקצה הארץ, בדיוק ברגע בו הגיח לאוויר העולם בנו המתוק.

ישי, סטודנט למשפטים, והדס דוקטורנטית במחלקה לרוקחות של האוניברסיטה העברית והדסה, המתגוררים בירושלים, נפרדו כאשר הוקפץ בשבת בבוקר עם יחידת המילואים שלו לבסיס בגבול לבנון.

“תאריך הלידה המשוער שלי הוא רק בעוד שבוע וחצי, אז לא חשבתי שזה יקרה עכשיו”, מספרת הדס. “אבל באמצע הלילה הוחלט על ידי הצוות ליילד אותי. בימים האחרונים ישנתי אצל אמי, כי גם אבא שלי הוקפץ למילואים בדרום, אז יחד יצאנו רק שתינו להדסה.

“שלחתי לישי הודעה לסלולרי והודעתי שהלידה מתקרבת ממש בטווח הקרוב. לא ידעתי אם הוא בכלל זמין, אם יקרא את ההודעה ואם הוא לא עסוק שם בפעילות בשטח”.

באותה שעה, בקצה השני של הארץ, ישי סיים פעילות עם היחידה בה הוא מוצב במילואים והלך לישון.
רק כשהתעורר לאחר כמה שעות ראה את ההודעה וקיבל ממפקדיו אישור לצאת לדרך.

“הייתי צריך לתפוס טרמפ עד לאזור בו חניתי את הרכב”, הוא מספר, “ובמזל גדול זכיתי ברוכב טוסטוס שעבר שם, ממש באמצע שום מקום. הוא עצר ואמר לי, ‘קפוץ, תעלה’.
משם נכנסתי לרכב, התחלתי לנסוע להדסה עין כרם, כשאני ממש מקווה לא לפספס את הלידה”.

ליסי שרבי, מיילדת ותיקה בהדסה עין כרם, ליוותה לאורך כל הדרך את הדס ואת אימה הנרגשת שרונה. “התחלנו בתהליך הלידה והדס הייתה רגועה ושלוה”, מתארת ליסי. ״עשינו הכל בנחת ביחד ועברנו משלב לשלב. אז התחילה ממש לידה פעילה שנמשכה זמן לא ארוך. פתאום נפתחה דלת חדר הלידה ובפתח עמד ישי. ראיתי את החיוך על הפנים של הדס, היא קרנה ממש. ראיתי את החיוך על פניו וידעתי שעכשיו זה הזמן המדויק.

“דקה או שתיים מהרגע שהגיע ישי – התינוק המקסים שלהם יצא לאוויר העולם.
זה היה שיא, התרגשתי כל כך להיות חלק מהרגע הזה. ישי עשה הכל כדי להגיע, והצליח לקבל את בנם יחד עם הדס”.

צילום: דוברות הדסה

בעודה מתאוששת מן החוויה, מספרת הדס ש”כשישי נכנס לחדר הלידה זה באמת היה רגע מדהים, זכינו להיות בו יחד. התינוק שלנו ידע והרגיש, הוא חיכה לאבא שלו ויצא בדיוק בשנייה שהתאימה לו. היתה לי חוויה מדהימה פה בהדסה והצוות עטף אותנו מכל כיוון אפשרי. אני יודעת שהסיפור שלנו מעלה חיוך והתרגשות לכל מי שיקרא עליו. זו באמת קרן אור בימים שכאלה”.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים