סגן ראש העיר קינג במכתב לאקדמיית בצלאל: “במידה שההנהלה לא תשנה דרכה, נפעל למניעת תקצוב”

בעקבות הפרסומים על מספר סטודנטים באקדמיה לאמנויות בצלאל בירושלים שהביעו תמיכה בחמאס, הוציא סגן ראש עיריית ירושלים אריה קינג מכתב חריף להנהלת המוסד ולשר החינוך, המעלה גם נקיטת סנקציות כלכליות במקרה הצורך. הנהלת בצלאל: “מגנה בחריפות ודוחה התבטאויות המעודדות הסתה ותמיכה בטרור”

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

בעקבות הפרסומים על סטודנטים וסטודנטיות באקדמיה לאמנויות בצלאל בירושלים, שהביעו כביכול תמיכה במתקפת הטרור הרצחנית של חמאס, הוציא סגן ראש עיריית ירושלים ויו”ר סיעת מאוחדים אריה קינג מכתב חריף להנהלת המוסד ולשר החינוך יואב קיש.

“נגמרה סתימת הפיות בשם אותו חופש ביטוי מעוות שביכר את שונאינו על פני חיילינו ואזרחינו”, כתב קינג, “כאשר אמירת ביקורת ימנית נגדעת באבחה בשם חופש הביטוי והטחת האשמות על ציונות משיחית”.

עוד הדגיש קינג במכתבו כי “במידה שהנהלת המוסד לא תשנה את דרכה, נפעל בכל האמצעים למניעת תקצוב ותמיכה ממשלתית”.

כמו כן, במכתבו ביקר קינג את תגובת המוסד המאוחרת, לטענתו, להרחיק מהאקדמיה את הסטודנטים שפרסמו את הפוסטים שהביעו תמיכה בחמאס וכתב מנקודת מבטו כי, “אין זה מפתיע שלקח יותר מיממה עד לקבלת ההחלטה שהתקבלה לאור התגברות המחאה כנגד התנהלות המוסד, שלאורך שנותיו מוביל מדיניות של השתקה כנגד סטודנטים וסטודנטיות שמעזים להציג עמדות ימניות”.

בסופו של המכתב כתב קינג: “החל מהקדנציה הקרובה עיריית ירושלים תשים קץ לתופעה הבזויה לפיה בשם חופש הביטוי והאמנות מרשים לעצמם אנשי סגל באקדמיה ירושלמית שמתוקצבת על ידי המדינה להציג מיצגי תמיכה אוטו-אנטישמיים שמצדדים באויבינו המרים, ובמידה ויהיו כאלה אעשה ככל שלאל ידי מנת למנוע כל תקצוב ותמיכה ממשלתיים”.

מנגד, באקדמיה לאמנויות בצלאל הודיעו עוד ביום חמישי שעבר כי שני סטודנטים הורחקו לאלתר בשל אמירות שמבטאות תמיכה בחמאס, וכי תשעה נוספים זומנו לוועדות משמעת.

בהודעה רשמית מטעם האקדמיה נמסר: “בצלאל מגנה בחריפות ודוחה התבטאויות המעודדות הסתה, אלימות ותמיכה בטרור או מצדיקות אותן. לא נכיל בשום מקרה ביטויים כאלו בקרבנו”.

עוד הוסיפו באקדמיה לאמנויות בירושלים כי “במסגרת הליך משמעתי הנוגע לפרסומים המבטאים תמיכה בחמאס, בטרור ובפגיעה בחפים מפשע, סטודנטים יזומנו מיידית לוועדות משמעת, או יורחקו לאלתר מהלימודים עד לקבלת החלטות בעניינם.
“אנו מבהירים שוב בצורה שלא משתמעת לשתי פנים – לא נקבל התבטאויות תומכות טרור בימים קשים אלו בהם חברותינו וחברינו מתאבלים על יקיריהם.ן, מחפשים אחריהם.ן, או מייחלים לשובם”.כמו כן מהאקדמיה נמסר כי הם “קוראים לכלל קהילת האקדמיה לנהוג באנושיות, מתוך חמלה וסולידריות, להוקיע את מעשי הרצח הנפשעים, ולסייע כמיטב יכולתכם.ן לנפגעים ולמעגלי השכול והכאב העצומים”.
שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים