אור בימי חושך: אם לשמונה מאופקים ילדה בהדסה את בתה התשיעית

שמונה לידות בדרום, התשיעית בירושלים: תושבת אופקים, חיה לבל, הגיעה להדסה עין כרם כדי ללדת את התינוקת החדשה שלה בבטחה: “רציתי ללדת בביטחון ובנוחות מקסימלית. הצוות היה מדהים, זאת היתה חווית לידה מיוחדת”
צילום: דוברות הדסה

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

חיה לבל מאופקים היא אם לשמונה – והשבוע נוספה תינוקת אחת קטנטנה אל המשפחה. את כל ילדיה היא ילדה עד כה בבית החולים בדרום, קרוב למקום מגוריה, אך בשל המלחמה המשפיעה על מצב הביטחון בדרום, הגיעה ללדת את התינוקת התשיעית שלה בהדסה עין כרם.

“בשש וחצי בבוקר התחילו מטחים כבדים ואזעקות שהשאירו אותנו במקלט, בלי אפשרות לצאת, עד שמונה”, היא מספרת, “לא ידענו בכלל מה קורה.
“בעלי ובני הבכור הלכו לבית הכנסת, וכשהם חזרו הם סיפרו ששמעו על חדירת מחבלים, על הנחיות להישאר בבתים ולסגור את כל הדלתות והחלונות”.

בזמן שחיילים פטרלו מחוץ לבית שלהם, במצוד אחר מחבלים משוטטים, משפחת לבל חגגה שמחת תורה בתוך ביתה, עם שירים וריקודים, בניסיון להסיח את דעתם של הילדים ולהמשיך בשגרה. “ביום ראשון בבוקר, כשההתראות על החדירות המשיכו לזרום ושמענו גם על פריצת מחסום ארז ועל הבלגן בשדרות”, משחזרת לבל, “הבנו שאנחנו חייבים להגיע למקום שבו אוכל ללדת בבטחה ושהילדים לא יהיו לבד. התחבורה הציבורית היתה מושבתת, אז ארזנו ציוד בסיסי מאוד ונסענו עם רכבנו בשתי נגלות לבני משפחה בירושלים”.

אחרי שלושה ימים מורכבים בירושלים, ביום רביעי שעבר בערב הגיעה לבל לחדר היולדות בעין כרם. הוריה של לבל נמצאים עדיין בביתם באופקים, מודאגים מהמצב אך מחכים לחבק את הנכדה החדשה שהצטרפה למשפחה.

“רציתי ללדת בביטחון ובנוחות מקסימלית”, אומרת לבל, “המשפחה המליצה לנו מאוד על הדסה עין כרם, ובאמת היתה חווית לידה מיוחדת. יכולתי להרגיש בנוח למרות שזה מקום שאני לא מכירה. על אף המצב המורכב, הצוות היה מדהים, קשוב וחם אליי ואל בעלי”.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים