ברקע המלחמה – הורים לתלמידים לוחצים: עובדי הניקיון יועברו מחלק מבתי הספר והגנים בירושלים?

ברקע מלחמת חרבות ברזל והמעצרים התכופים של תושבי מזרח ירושלים בגין הסתה ותמיכה בחמאס – הורים רבים לתלמידים לוחצים ודורשים: להעביר את עובדי הניקיון הערבים מבתי הספר והגנים
אילוסטרציה: Andrey Popov, shutterstock

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

ברקע מלחמת חרבות ברזל:

ל”ירושלים online” נודע כי בחלק מהגנים ובתי הספר בירושלים מופעל בימים האחרונים לחץ גדול מצד הורים לתלמידים בנושא עובדי הניקיון הערבים במוסדות.
לבקשת ההורים, ואולי אף במקרים מסוימים לדרישתם, מצופה ממוסדות החינוך בירושלים להעביר מתפקידם חלק מעובדי הניקיון הערבים, זאת בשל החשש הביטחוני שלהם ובשל המרקם המתוח והשברירי בו חוזרים התלמידים לשגרת לימודים חלקית.

יש לציין, כי חששם של ההורים מתקבל במידת מה בהבנה ע”י גורמים בניהול הגנים ובתי הספר בירושלים. הפניות לא נדחות על הסף, ובמסגרתן מובאים בחשבון מספר פתרונות כמו למשל הזזת שעות העבודה של עובדי הניקיון הערבים לשעות הערב, כך שלא ישהו במתחם בתי הספר בזמן שיש בו תלמידים.
כמו כן, במקרים בהם יתאפשר, חלק מהעובדים הערבים יוסטו ככל הנראה לעבודה בשטחי בתי ספר והגנים באזורים של החברה הערבית בירושלים ובשכונות ערביות.

העיר ירושלים למעשה מאבדת בימים אלה באופן סופי את הפוליטיקלי-קורקט שלה, ואולי גם את האפשרות העתידית לחיים בדו קיום בין יהודים וערבים.

משפחות רבות מצויות במתח גבוה, עם חרדות קיום ופרנסה, חלק מההורים מגויסים, לעתים אחים גדולים, ובחלק מהמקרים אף נוצרים קשיים כלכליים בשל הוצאה של מי מבני המשפחה לחל”ת.
לכן, כשחדשות לבקרים מתקבלים דיווחים על מעצרים של חשודים בהסתה תושבי מזרח ירושלים, כמעט אף הורה כבר לא מרגיש שהוא יכול להיות שקט. לכן, הנימוס הבסיסי בעניין עובדי הניקיון הערבים במוסדות החינוך נותר בצד, ואולי גם נחדד ונאמר שכנ”ל לגבי הנימוס הלא בסיסי.

הורים מסתובבים בתחושת חוסר ביטחון באזור מגוריהם בכל רחבי ירושלים, ורק אתמול למשל, אותר צעיר תושב סילוואן נושא חומרי הסתה ומשוטט בשכונת משכנות האומה (הפחד והתושייה במשכנות האומה בירושלים: דיירת זיהתה חשוד בהסתה והזעיקה את המשטרה), כך שלגבי שהות ילדיהם, תלמידים בבתי הספר ובגנים, במחיצת עובדי ניקיון ערבים – נדמה כי הנושא הופך בעת הזו למתח שהוא מעבר למה שאפשר להכיל.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים