פלסטינים מתפרעים מאות מטרים משכונת פסגת זאב בירושלים: צפו – העימותים עם המשטרה

אימה בשכונת פסגת זאב בירושלים: כמה מאות מטרים מקו הבתים הראשון מתרחשות התפרעויות פלסטינים בציר שועפאט-ענתא. המשטרה מתחייבת להקשיח עמדות – צפו בסרטון מהאירועים
צילום: דוברות המשטרה

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

פחד ואימה בשכונת פסגת זאב בירושלים: האם תושבי השכונה יכולים להרגיש בטוחים? במידה רבה, הם חיים על קו גבול, שאולי איננו מדיני, אך בסמוך לבתי הקצה בפסגת זאב מצויים יישובים פלסטינים.

בימים האחרונים, התמודדו שוטרי מחוז ירושלים ולוחמי מג”ב עוטף ירושלים עם הפרות סדר באזור גדר הביטחון שבין שועפאט וענאתא בסמוך לשכונת פסגת זאב בירושלים, שכללו טיפוס של מפרי סדר ומתפרעים בודדים מעל לגדר הביטחון, וכן השלכות חפצים ואבנים לעבר כוחות הביטחון.

מוקדי הפרות הסדר הללו ממוקמים מאות מטרים מקו הבתים הראשון בפסגת זאב.
הפרות הסדר מטופלות בנחישות באמצעים לפיזור הפרות סדר.

בעקבות אירועים אלו ופניות של תושבי שכונת פסגת זאב למשטרה בנושא, הוחלט לבצע פעולות יזומות נוספות ולהגביר את פעילות כוחות הביטחון באזור.

היום בצהריים, רביעי, מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג׳מן קיים במקום סיור יחד עם סגן מפקד עוטף ירושלים, מפקד תחנת שפט וקצינים נוספים. בסיומו הנחה מפקד המחוז על נקיטת פעולות אופרטיביות במספר צירי עבודה, לטיפול נחוש ובלתי מתפשר באותם מפרי סדר ופורעי חוק:

בציר המבצעי – הגברת הסיורים של כוחות מג”ב עוטף על תוואי גדר הביטחון באזור. שימוש בכלל האמצעים הקיימים לפיזור הפרות סדר, בהם: ספוג, גז, בואש ועוד, נגד מפרי הסדר ואלו המטפסים על גדר הביטחון. הגברת הפעילות היזומה וההתקפית למניעה ומעצר של אותם פורעי חוק.

צילום: דוברות המשטרה

בציר האזרחי והמנהלי – ביצוע עבודות תשתית למניעת הטיפוס על גדר הביטחון בשת”פ עם צה״ל. קידום הליך ביצוע הריסות בנייה בלתי חוקית הסמוכה לגדר הביטחון אל מול הרשויות הרלוונטיות.

בציר הקהילתי – חיזוק הקשר והשיח הרציף להרגעה ועדכונים בין תחנת שפט לבין תושבי פסגת זאב.

בסיום סיור השטח אמר מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג’מן: “אנחנו פועלים מסביב לשעון עם מגוון כוחות ואמצעים, בכדי שכל אדם שגר בירושלים ובפסגת זאב יהיה בטוח, אבל לא פחות חשוב מכך – גם ירגיש בטוח. על אף שאותן הפרות סדר באזור בימים האחרונים כוונו רק נגד כוחותינו וטופלו בנחישות ראויה, הרי שאם יש מי שעדיין חושש מסיטואציה כזו או אחרת, אנחנו צריכים לעשות יותר למענו ובעיקר בשביל חיזוק תחושת הביטחון שלו.
“יש לבצע בהקדם את כלל הפעולות הנדרשות במישור המבצעי, להגביר את היוזמה ופעילות המניעה ולמצות את כלל הפעולות הנדרשות במישור האזרחי והקהילתי. בזמן המלחמה המתנהלת, המסר חייב להיות ברור – בשעת מלחמה, מי שיסכן שוטרים או אזרחים, מסכן את חייו. מי שינסה אותנו ימצא מולו שוטרים ולוחמים נחושים, שביטחון הציבור עומד לנגד עיניהם כל העת״.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים