על רקע המצב הביטחוני: ראש העיר משה ליאון נפגש עם בעלי עסקים בירושלים

ראש העיר משה ליאון נפגש היום, רביעי, בכיכר ספרא עם כ-120 בעלי עסקים בירושלים. בין מחסור בעובדים שגויסו להוצאת עובדים לחל”ת בשל היעדר הכנסות – העירייה תנסה להציע פתרונות
צילום: דוברות עיריית ירושלים

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, נפגש היום, רביעי, 25.10.2023, עם כ-120 בעלי עסקים בירושלים. המטרה – לקיים דיאלוג על השפעת המצב הביטחוני על העסקים בעיר ולהקשיב לצרכים השונים של בעלי העסקים. בשיחה עלו גם האתגרים העומדים לפתחה של הכלכלה הירושלמית בשל המצב.

במפגש, אשר התקיים הבוקר בכיכר ספרא נכחו גם בכירי העירייה בראשות המנכ”ל, איציק לארי, במטרה לתת מענה מערכתי לצרכים השונים.
בתחילת הלחימה הנחה ראש העיר לבטל את האגרות השונות הנגבות מבעלי עסקים במטרה להקל באופן מיידי על העסקים המקומיים.

עם סיום המפגש וכפועל יוצא מהדיאלוג שהתקיים, שאחד מסעיפיו היה צורך בעובדים, פתחה הרשות העירונית לתעסוקה עמדות במלונות בהם מתארחים מפונים מהצפון ומהדרום ברחבי העיר, במטרה להציע להם אפשרויות עבודה בירושלים. גיוס כוח אדם יסייע לא רק לכלכלה המקומית אלא אף למתארחים בעיר, השואפים לחזור ככל שניתן לשגרת חיים, לאחר האירועים הטראומתיים שחוו.

בימים הקרובים תשיק העירייה אתר ייעודי להשמת עובדים למשרות בעסקים חיוניים בעיר ירושלים. המערכת הוקמה כדי לתת מענה לאיוש משרות בעסקים אלו, אשר עם תחילת הלחימה סובלים ממחסור בכוח אדם, שברובו מגויס למאמץ המלחמתי.

מחסור זה משפיע על התנהלות העסקים ועל יכולתם לקיים אספקה רציפה של שירותים חיוניים לשעת חירום. על רקע הקולות העולים במשק הישראלי לגבי יציאה לחל”ת של מאות אלפי עובדים, מאמינים בעירייה כי הממשק יסייע לקשר בין העסקים המחפשים עובדים, לבין עובדים שהוצאו לחל”ת או עובדים המעוניינים בעבודה שתספק להם ביטחון כלכלי בעת זו. על פי התכנון, יוצגו בהמשך גם משרות נוספות בתחומים שונים.

בנוסף, בהתאם להחלטת הכנסת יוארכו תוקפם של אישורים רגולטוריים שונים, לרבות רישיונות עסק, היתר זמני והיתר מזורז. החוק קובע כי תוקפם של אישורים רגולטורים שהונפקו לפני 22 באוקטובר 2023, יימשך עד ליום 31 בדצמבר 2023, או עד להוצאת רישיון או היתר חדש, לפי המוקדם.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: “עיריית ירושלים ערוכה ונכונה לסייע לעסקים המקומיים גם בתקופת הלחימה, כפי שעשינו בתקופת הקורונה. זאת, מתוך הבנה שכלכלה מקומית חזקה, היא אבן ראשה לחוסן הלאומי שאנו נדרשים לו בימים אלו. נמשיך לפעול, יד ביד עם בעלי העסקים בעיר, כדי להצמיח ולחזק את הכלכלה המקומית. יחד ובזכות הרוח הירושלמית, ננצח!”.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים