הותר לפרסום: מעצרה של הבכירה במשרד הבריאות – חשד חמור להטיית מכרזים

הותר לפרסום: משטרת ישראל עצרה לחקירה עובדת בכירה במשרד הבריאות וכמו כן יועצת ששכרה – בחשד להטיית מכרזים, מרמה והפרת אמונים
צילום: Shatterstock

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

בתקופה האחרונה התקבלה ביחידת ההונאה של מחוז ירושלים תלונה ע”י אגף הביקורת של משרד הבריאות, המעלה חשד להטיית מכרזים, מרמה והפרת אמונים.

התלונה שהתקבלה במשטרה הינה נגד עובדת בכירה במשרד הבריאות וכמו כן נגד יועצת חיצונית ששכרה, ושאותה הסמיכה לנהל בפועל תחומים שונים במשרד לרבות התקשרויות כספיות מול ספקים שונים וקבלני משנה.

עפ”י התלונה שהתקבלה במשטרה, ממצאי הביקורת של משרד הבריאות העלו חשד לביצוע עבירות פליליות בכל הנוגע להתנהלות מול ספקי השירות החיצוניים, לרבות העברת עבודות לחברות שונות המקורבות ליועצת או בבעלותה, תוך הצגת מצגי שווא. עבודות אלו הינן בסכום מצטבר של מיליוני שקלים.

בנוסף עלה חשד כי החברות נדרשו להעסיק את קרובתה של היועצת, כאשר התשלום על העסקתה הוגש למשרד הבריאות, לעיתים תוך שינוי פרטים מהותיים להסתרת המעשה.

***חשיפה: החמאס בעקבות נתניהו? סיסמאות טרור 100 מטר מהווילה שאליה עבר בירושלים

בעקבות התלונה של משרד הבריאות במשטרה, נפתחה חקירה סמויה ביחידת ההונאה במחוז ירושלים. לאחר ביצוע מגוון פעולות חקירה, אתמול הפכה החקירה המשטרתית לגלויה.

אתמול נחקרו באזהרה ביחידת הונאה של מחוז ירושלים שתי החשודות וכן מספר מנהלים של חברות תוכנה גדולות במשק. בסיום החקירה, העובדת נשלחה למעצר בית ותנאים מגבילים נוספים. כמו כן היועצת הובאה היום לבית המשפט ומעצרה הוארך עד למחר, 27.10. החקירה נמשכת.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים