אזרחים מתנדבים למען ביטחון תושבי ירושלים: כיתות הכוננות יוצאות לדרך

אזרחים מתנדבים למען ביטחון תושבי ירושלים: שיתוף פעולה בין המשרד לביטחון לאומי, עיריית ירושלים והמשטרה מוציא לדרך את כיתות הכוננות של העיר. עד סוף ההכשרה אמורים להתנדב כ-550 איש
צילום: ארנון בוסאני

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

היום, שני, התקיים מפגש בנוכחות כ- 100 חברי כיתות הכוננות של ירושלים ובמעמד ראש העיר ירושלים, משה ליאון, השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר, מפכ”ל המשטרה, רב ניצב יעקב שבתאי ומפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון תורג’מן.

נכון להיום החלו את התנדבותם בירושלים עשר כיתות כוננות ראשונות, כאשר בסוף התהליך יוקמו סה”כ 33 כיתות כוננות בעיר כולה, שימנו כ-550 מתנדבים בכל השכונות ללא יוצא מהכלל.

המתנדבים עברו תהליך קליטה והכשרה ייעודית הכוללת אימוני ירי, זאת במטרה להכשירם לביצוע תפקידם באופן המיטבי ביותר. 10 כיתות כוננות בשכונות נוף ציון, פסגת זאב, עיר דוד, הרובע היהודי, גבעה צרפתית, תלפיות\בקעה, הר חומה, רמת שלמה, רמות וגילה כבר סיימו את ההכשרה ונכנסו לפעילות בשכונות.

צילום: דוברות איחוד הצלה

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: “כיתות הכוננות בעיר יחלו לפעול החל מהיום. בהתנדבות מלאה. הכשרנו עד כה כ-200 חברי כיתת כוננות כאשר עד לסיום ההכשרה יהיו בעיר כ-550 חברי כיתות כוננות בכל השכונות.
אני רוצה להודות לשר לביטחון לאומי ולמשטרת מחוז ירושלים על שיתוף הפעולה הנפלא והסיוע בכל שנדרש”.

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר: “המלחמה שאנחנו נמצאים בתוכה היא מלחמה אכזרית שבה האויב הנאצי מנסה בכל דרך לפגוע בעורף – בכמה שיותר אזרחים – קשישים, נשים וילדים. המשרד לביטחון לאומי ומשטרת ישראל מקדמים את פרויקט הקמת כיתות הכוננות. המטרה שלנו היא כמה שיותר כיתות כוננות, כמה שיותר נשקים, כמה שיותר כוח מאומן ומאורגן באחריות המשטרה כדי שנוכל להגן על העורף האזרחי ככל האפשר.
“נשק בידיים הנכונות מציל חיים! אנחנו ראינו את זה במלחמה – בכל מקום שהיה נשק הממדים של האסון היו קטנים יותר וככה צריך להמשיך – להקים עוד ועוד כיתות כוננות, חמושות ומאורגנות תחת פיקוח המשטרה. אקדח יכול להציל משפחה, רובה סער יכול להציל בניין. בעזרת הנשק תגנו על עצמכם על משפחתכם, על הרחוב שלכם, על המדינה שלכם”.

מפכ”ל המשטרה, רב ניצב יעקב שבתאי: “המשרד לביטחון לאומי ומשטרת ישראל פועלים לחזק את הביטחון האישי ויחד עם ראשי הרשויות מקימים כיתות כוננות ברחבי הארץ. מתנדבים אשר חומשו בכלי נשק וציוד מבצעי לצד שוטרים ולוחמים כחומת מגן בצורה ישמרו על הבית. אנחנו פרוסים עם יותר מ-600 כיתות כוננות במועצות האזוריות ובערים ברחבי הארץ, חמש עשרה (15) במספר בגזרת מחוז ירושלים”.

צילום: AlQastalps

במפגש עם כיתת הכוננות הראשונה בירושלים, ציין מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג’מן: ״במחוז ירושלים פועלים מגוון כוחות שיטור 24/7 לשמירה על שלום הציבור ובטחונו. אליהם מצטרפים מתנדבי משטרה רבים ומאבטחים אזרחיים שנמצאים במעברי העוטף, בתחבורה הציבורית ועוד. כעת הוספנו שכבה נוספת של אבטחה והגנה על תושבי המחוז בדמות כיתות הכוננות החדשות שיפעלו בשכונות למתן מענה בחירום.
“כיתות הכוננות המורכבות מאזרחים טובים שמסייעים לנו לשמור על הבית, יוכשרו על ידנו ויצויידו בציוד המתאים. הם יופעלו בחירום או בחריג בעת הצורך במשימות ביטחון. אין לי ספק שהמאמץ המשותף של המשטרה והעירייה בתמיכת המשרד לביטחון לאומי, יחזק את תחושת הביטחון באזור ויעזור לנו לממש את יעודנו לשמירת ביטחונם של תושבי מחוז ירושלים והמבקרים בו”.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים