דיווח בארה”ב: הנשיא ביידן מעריך – ימיו של בנימין נתניהו כראש ממשלת ישראל ספורים

דיווח באתר “פוליטיקו” בארה”ב: הנשיא ג’ו ביידן מעריך כי ימיו של בנימין נתניהו כראש ממשלת ישראל ספורים, והוא יסיים תפקידו בתום השלב הראשון של המלחמה בעזה. לפי הנטען הפרסום מתבסס על ארבעה מקורות – שניים מהממשל האמריקאי ושניים מישראל
צילום: חיים צח, לע"מ

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

מדיווח שפורסם הערב באתר החדשות “פוליטיקו” בארה”ב עולה כי בדיונים שקיים באחרונה הנשיא ג’ו ביידן עם בכירים בצוות שלו דובר כי ימיו של בנימין נתניהו כראש ממשלת ישראל ספורים.

עוד עולה מהדיווח כי הערכתו זו של ביידן הועלתה לאחר אירועי טבח ה-7 באוקטובר ופרוץ מלחמת ברזל. לפי הנטען, ביידן אף אמור את הדברים לנתניהו עצמו, וייעץ לו לחפוף מחליף שיתמנה במקומו לראש ממשלת ישראל ויפיק לקחים, זאת עוד לפני תום המלחמה בעזה. נטען כי בביקורו האחרון של ביידן בישראל, הוא המליץ לנתניהו לשקול מינוי יורש בתפקיד, ובכך רמז שהוא לא יישאר בתפקיד במשך מלוא העימות הצבאי שצפוי להיות ארוך.

בנוסף, בדיווח באתר “פוליטיקו” מצוין כי בימים אלו מקיימים במקביל בכירים בממשל האמריקאי שיחות עדכון עם בני גנץ, יאיר לפיד ונפתלי בנט.

האתר מסביר כי הוא מבסס את דיווחו על לא פחות מארבעה מקורות שונים: שני מקורות בממשל האמריקאי, שתיארו את הערכתו של ביידן; ושני מקורות ישראלים – אחד מהם בתפקיד רשמי בימים אלו, והאחר בעל תפקיד לשעבר, שמסרו הערכתם כי נתניהו יסיים את תפקידו כראש ממשלה בתום השלב הראשוני למלחמה בעזה.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים