גל של הודעות בערבית, או מ”המשטרה”, שוטף את הוואטסאפ בישראל: זה מה שעליכם לעשות

גל של הודעות וואטסאפ ו-SMS מבהילות שוטף את ישראל – חלקן כתובות בערבית בלשון מאיימת, חלקן מבשרות על מתקפת טילים כביכול, ללא אזעקה. בכל המקרים מדובר בפייק – זה מה שעליכם לעשות אם קיבלתם הודעה כזו

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

בימים האחרונים רבים מאזרחי ישראל מקבלים הודעות בשפה הערבית אל הוואטסאפ שלהם. חלקם כלל אינם מבינים מה פשר ההודעה ופשוט עולה בהם תחושה רעה, ולעתים, מי שכן מבין את הנוסח שלה, מוצא את עצמו חש מאויים – זאת מפני שלשון ההודעה מבשרת כביכול רעות לגורלו של בעל המכשיר הנייד.

במשטרת ישראל מבהירים כי מדובר בפייק ניוז מוחלט. במשטרה מרגיעים ומחדדים כי מאחורי ההודעות בערבית עומדת רשת מפעילים מתוך ישראל, תומכי חמאס. כמובן, הם כמובן מוציאים את ההודעה אל מספרי הוואטסאפ באופן רנדומלי, ללא ידיעה לגבי זהות הנמען – כל מטרת ההודעה היא לזרוע בהלה בציבור ולהפיל את רוחו, וכן ללכוד, חלילה, את מי שכן יענה להודעה ואז עלולה להיחשף תמונת פניו ואולי אף מידע נוסף לגביו.

נוסף לכך, בימים אלו נשטפת ישראל בהודעות SMS שמגיעות מפרופיל אנונימי תחת השם -“police”. ההודעות מבשרות אודות מתקפת רקטות ונותנות הוראה להיכנס למקלטים – זאת מבלי שישנה אזעקה כמובן. במשטרה מבהירים גם בעניין הזה כי מדובר בהודעות כזב, שיש בהן כדי לעורר בהלה בציבור בזמן מלחמה.

אם קיבלתם הודעות כגון אלו – עליכם לחסום מיידית את המספר שממנו נשלחה ההודעה ולהשתמש באופציית הדיווח.

ממשטרת ישראל נמסר: “אנו קוראים לציבור שלא להשיב להודעות אלה ולהתעלם מתוכנן. משטרת ישראל תפעל בכל הכלים העומדים לרשותה לאכיפת החוק האוסר על הפצה/שרשור של הודעות מסוג זה המהוות עבירה פלילית, שבצידה מאסר ותבוא חשבון עם כל גורם אשר ייקח חלק בפעילות הסתה/זריעת בהלה בציבור בזמן מלחמה. משטרת ישראל פועלת כעת לאיתור מקור ההודעות, חסימתן ומיצוי הדין עם הגורם העומד מאחוריהן”.

בצד זאת, במהלך הימים האחרונים מופץ ברשתות סרטון של כלב הנמצא בגינה עירונית עם בעליו, שעומד בנקודה מסוימת ומזהה “רעש תת קרקעי”, כאילו מדובר לכאורה במקרה של חפירת מנהרה בעיר נהריה, ובסרטון נוסף – בסמוך לעיר מודיעין.
מדובר בכל המקרים בפרסום של סרטון ישן, שנבדק ונשלל ע”י גורמי הביטחון.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים