ירושלים במתיחות ביטחונית אדירה: נחשף – ההסתה הגיעה גם למסגד בבית צפאפא

העיר ירושלים בדריכות מלאה, תחושת הביטחון האישי מרוסקת, עוברי אורח סורקים במבטים אלה את אלה: החשש החדש – המתיחות תגיע גם לשכונת בית צפאפא, שם נחשף כי דרשן במסגד הבהיר למתפללים: “אל תהיו עצובים ואל תצטערו על מספר ההרוגים של היהודים”
צילומים: דוברות המשטרה

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

העיר ירושלים נמצאת תחת מתיחות שיא בימים אלו בכל הנוגע ליחסים השבריריים בין יהודים לערבים. רמת החשדנות היא מולטת, תחושת הביטחון האישי ברחוב שואפת לאפס, אולי מהצד התחתון שלו, ועוברי האורח בודקים וסורקים במבטים אלה את אלה.

ברקע מלחמת חרבות ברזל הולכים וגוברים אירועי ההסתה במזרח ירושלים, התפרעויות, הפרות סדר – שבר מוחלט בין חלקה המזרחי של ירושלים לזה המערבי.

בימים האחרונים עולה חשש חדש בירושלים: פוטנציאל התלקחות גם בשכונת בית צפאפא.
מדובר כידוע באחת השכונות הכי ידידותיות בעיר בכל עשרות השנים האחרונות, בשר מבשרה של ירושלים. ובכל זאת, בימים האחרונים התברר כי דרשן במסגד, שהגיע לבית צפאפא מהשכונה העויינת ג’בל מוכאבר, העביר תכני הסתה למתפללים.

לפי דיווח של משטרת ישראל עולה כי היחידה המרכזית במחוז ירושלים עצרה לחקירה דרשן תושב ג׳בל מוכאבר, בחשד שהסית לאלימות ולטרור מתוך מסגד בבית צפאפא.
באופן כללי, זהו הדרשן השלישי שנעצר לחקירה במחוז ירושלים מאז תחילת המלחמה בחשד להסתה במסגדים בירושלים.

בשבועיים האחרונים החלה חקירה ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים בעקבות חשד לדברי הסתה שהשמיע הדרשן, כאמור, תושב ג׳בל מוכאבר במסגד בבית צפאפא. עפ”י החשד דברי ההסתה נאמרו בפני כ-200 מתפללים מוסלמים בתאריך 20.10.2023, כשבועיים לאחר פרוץ המלחמה ומתקפת הטרור הרצחנית של ארגון הטרור חמאס.

בדרשתו, הדרשן המסית אמר, בין היתר: “אל תעצמו את עיניכם כמו פחדנים. שיפגמו פניהם של היהודים… נחת האיזון המלחמתי ונחתה כיפת ברזל, אל תהיו עצובים ואל תצטערו על מספר ההרוגים של היהודים…הם נכנסו לשם ברכבים ולא בטנקים, והניצחון היה שלהם ואל תשכחו שהניצחון הוא על ידי אלוהים. הם נעזרים בכל דרך טכנולוגית אפשרית ובכל זאת קוללו היהודים הללו”.

בנוסף קרא הדרשן למנהיגי מדינות ערב להצטרף למלחמה נגד ישראל: “איפה אלו שהתכוננו לפני זמן, איפה איראן, איפה חיזבאללה ואיפה הצבא של בשאר, אבדה להם המפה של ירושלים ולא נשאר ממנה כלום…יהודים שקרנים בפרסומות שלהם ובחדשות שלהם ובגיבורים שלהם, ראו רק שיח אחד בבית הלבן וזהו. שאלוהים ישבור להם את הצורה, שאלוהים יהרוס להם את הערים שלהם, ושאלוהים יפריד ביניהם”.

הדרשן נעצר לחקירה ע”י בלשי ימ”ר ירושלים בתאריך 29.10, ומעצרו הוארך מעת לעת. בימים הקרובים צפויה פרקליטות מחוז ירושלים להגיש נגדו כתב אישום.

מהמשטרה נמסר: “אנו רואים בחומרה רבה הסתה לטרור ולאלימות במסגדים ובכל מקום אחר. ידע כל אדם שמסית לאלימות ולטרור, בין אם מאחורי מקלדת ובין אם בתוך מסגדים, כי הזרוע הארוכה של המשטרה ושירותי הביטחון תגיע אליו ותחשוף אותו. המשטרה תמשיך לאתר ולעצור מסיתים, בכל זמן ובכל מקום ולפעול למצות עמם את הדין. כל מי שינצל בית תפילה להטיף לדברי שנאה והסתה לאלימות וטרור – יטופל במלוא החומרה”.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים