ברדיו ירושלים יתרגשו מזה? כך מתכננים מאזיניו הקבועים של השדרן אלעד עמדי להפעיל לחץ

האם הפרידה מהשדרן הפופולארי אלעד עמדי, תגרום לרדיו ירושלים לנטישה של חלק מהמאזינים? בקרב קהל מעריציו עולות קריאות להפעלת לחץ על התחנה, שספק אם אכן תילחץ
צילום: Bentr15

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

הטלטלה בגזרת התקשורת המקומית של ירושלים נמשכת: בצד העובדה כי כוננות קיצוצים בחלק מכלי התקשורת בעיר מכניסה לדריכות עובדים שאיכשהו שרדו עד כה תקופות קשות, נדמה כי סיום עבודתו של השדרן אלעד עמדי ברדיו ירושלים איננו קשור בהכרח למגמת ההידללות בפרסום בתקשורת מאז פרוץ מלחמת חרבות ברזל.

עמדי, אולי הסופרסטאר הבלתי מעורער של רדיו ירושלים במשך שנים רבות, כוכב רייטינג ופייבוריט של מפרסמים – מסיים את דרכו ברדיו ירושלים לאחר כ-30 שנה. במהלך החודשים האחרונים עלה שמו של עמדי, כזכור, במספר אירועים שנויים במחלוקת ובהם מכתב התביעה של קבוצת הכדורגל הפועל ירושלים, ולאחר מכן התנצלותו בשידור במסגרת הסכם פשרה. וכמו כן, ועדת האתיקה של העיתונות דנה בעניינו לאחר שנקט שפה נוקבת – לשון המעטה – לגבי נשיאת בית המשפט העליון היוצאת אסתר חיות.

אלא שהפרידה הזו לא עוברת בשקט אצל חלק ממאזיני רדיו ירושלים, בעיקר כמובן בקרב קהל מאזיניו הקבועים של עמדי. בימים אלו מוזכר שמו כמי שייתכן ויגיע כשחקן רכש לערוץ 14, ובינתיים קהל מאזיניו מציף את הרשתות החברתיות בקריאות להחרמת ההאזנה לרדיו ירושלים.

מאזינים מביעים כעס על הפרידה מעמדי, ומייחסים את היוזמה למהלך לכאורה לרדיו ירושלים עצמו. “לא להאזין להם יותר”, מציעים בזעם חלק מהמגיבים, “הלוואי שיעבור לערוץ 14”, כך, ברוח הדברים הזו מתבטאים אחרים.

כוכב האולפנים אליהו יוסיאן קיבל פרס על פעילות מודיעין? העיתונאי אורי משגב: ב-8200 לא זוכרים

מעבר לכך, ישנה גזרת המפרסמים המקומיים שאוהבים את עמדי, וכאמור, תוכניתו נחשבת לאחד היעדים המועדפים עליהם. לאן המהלך הזה ייקח את רדיו ירושלים? ימים יגידו. לחץ כלכלי הוא אף פעם לא מהנה במיוחד עבור גוף משדר, ודאי לא בימים של מלחמה שבהם גם כך מדללים תקציבי הפרסום.

עמדי עצמו שומר הפעם עם שקט, ומלבד הודעתו הלקונית על סיום דרכו ברדיו ירושלים, לא יוצא בהצהרות. מה זה יעשה לאחוזי ההאזנה של הרדיו? ניתן להניח כי פרידה מאחת מספינות הדגל תורגש גם בסולם הפופולאריות והרייטינג, לפחות בשלב המיידי. בכל אופן, את עמדי עצמו הרי ניתן יהיה לשמוע ואף לראות בפלטפורמה אחרת.

 

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים